Новини

На Рівненщині жінку вкусила змія під час збирання ягід

Як стало відомо, у Вараському районі місцеву 32-річну жительку вкусила змія, коли та збирала ягоди в лісі.

Як повідомляють у ГУ ДСНС Рівненської області, 29 липня о 15:30 її доставили у приймальне відділення Володимирецької лікарні, передає Rivnemedia.

Відтак, жінка знаходиться під наглядом лікарів.

Як уникнути укусу змії в лісі

Одягайтесь відповідно

Якщо ви вирушаєте в місцевість, де потенційно можуть бути плазуни, вдягайте одяг, що захистить від укусів. Це повинні бути довгі штани із цупкої тканини, високі черевики. Штани потрібно заправити в черевики.

Перевіряйте місце привалу

Перед тим, як сісти на траву, камінь чи колоду дерева – постукайте палицею. Це відлякає змію. Зазвичай вони втікають від людей, почувши кроки, стукіт чи голоси та одразу ж ховаються або відповзають подалі. Однак у спеку їхня поведінка може змінюватись, тому убезпечте себе цією простою дією.

Не торкайтесь неперевірених предметів руками

Змії часто ховаються в старих пнях, копицях сіна, під каменями або стовбурами дерев. Саме тому цих предметів краще не торкатися руками, а користуватися ціпком.

Не робіть різких рухів

Якщо ви все ж таки зустрілися із плазуном, не робіть різких рухів, адже як правило змія просто не побачить нерухомий об’єкт. Краще завмерти і чекати, доки гадюка відповзе, або без різких рухів відійти у сторону.

Змії не нападають першими, а проявляють агресію лише у разі небезпеки. 

«Головна порада при укусі змії: жодної паніки. Різкі рухи під час приступу паніки лише сприяють швидкому поширенню отрути. Слід запам’ятати основне: потерпілого потрібно як можна швидше доставити в найближчий медичний заклад», – наголосив експерт департаменту охорони здоров’я з анестезіології, токсикології та інтенсивної терапії Ярослав Підгірний.