Як відомо, на час воєнного стану, який в Україні запровадили 24 лютого, в країні оголошена загальна мобілізація. Призову підлягають громадяни, які в змозі виконувати військовий обов’язок, віком від 18 до 60 років.
В рамках закону тим військовозобов’язаним українцям, які не звернуться до військкоматів самостійно, повинні вручити повістки із закликом до служби, передає Радіотрек.
Які дані містяться у повістці?
Як пояснили в Асоціації працівників України, у документі про офіційний обов’язковий або необов’язковий виклик до певного офіційного органу повинно бути вказано прізвище, ім’я та по батькові мобілізованого, а також його адреса.
Окрім того, документ повинен містити військову спеціальність, яка повинна збігатися зі спеціальністю записаною у військовому квитку.
Також у документі зазначається дата, час та адреса, куди повинен прибути військовозобов’язаний.
Обов’язковим пунктом у повістках є й печатка та підпис військового комісара.
Чи мають право працівники поліції вручати повістки?
Якщо ви, наприклад, водій і переймаєтесь, чи може представник правоохоронних органів під час зупинки вашого транспортного засобу вручити повістку, то наразі з впевненістю можна сказати, що поліцейські таких повноважень не мають.
Документи, що були вручені таким шляхом можуть бути оскаржені у судового порядку.
Варто також наголосити, що згідно з чинним законодавством, прибуття військовозобов’язаної особи до призовного пункту покладається винятково на самого військовозобов’язаного, а будь-які дії примусового характеру щодо його утримання вважаються незаконними.