Волинь Новини

Чи є дефіцит медикаментів у луцьких аптеках

Бинти, знеболювальне, інші медикаменти – усе це буває важко знайти в аптеках. У перші дні війни люди масово купували лікарські засоби: хтось для себе про запас, а хтось – для потреб військових. До Луцька чимало медпрепаратів надходили з Києва і Дніпра.

Яка ситуація із поставками нині і чи вистачить медикаментів?

У перші дні війни налякані лучани вистоювали черги, аби купити заспокійливого або ж і загалом запастися медикаментами. Нині ж, кажуть фармацевти, паніка вщухла.

Попри те, що люди скуповували всі препарати, які, думали, можуть знадобитися, нині суттєвих проблем із запасами у луцьких аптеках немає.

«Не всі препарати є в наявності. У міру надходження обслуговуємо обов’язково всіх. Паніки як такої немає», – стверджують в аптеці.

Щоправда, виникли деякі проблеми із поставкою ліків. В аптеках кажуть, що нині препарати надходять у дещо меншій кількості. На підприємстві «Волиньфармпостач» пояснюють: аби компанії-дистриб’ютори працювали, як до війни, варто налагодити логістику.

«Більшість з них розміщена в Центральній Україні. Це Дніпроп і Київ… Компанії-дистриб’ютори частково відновили постачання. На не найкращих умовах, треба це визнати», – каже директор ДВТП «Волиньфармпостач» Михайло Півнюк.

Зокрема через те, що ті не можуть задовольнити повністю потреби аптек. Однак ситуація не критична, запевняє очільник управління охорони здоров’я області Юрій Легкодух.

«Звичайно, в нас є дуже багато хронічних хворих, які живуть з постійним прийманням якихось препаратів. Не потрібно накуповувати на місяць чи на два. Із забезпечення у нас все нормально, все спокійно. Була проблема з тими ж інсулінами. Ми відмоніторили це питання, стараємося налагодити логістику», – зазначає начальник управління охорони здоров’я у Волинській області Юрій Легкодух.

Зокрема через партнерів з-за кордону, доки повноцінно не запрацюють основні компанії-дистриб’ютори в Україні.

«От, скажімо, питання з інсуліном – це життєво важливий препарат. В нас є і згуманітарної допомоги, його ми відслідковуємо, обліковуємо, даємо у заклади. Тобто можна і там отримати. І в аптеках це все налагоджено», – запевняє Юрій Легкодух.

Налагодили і розподіл тих медикаментів, що надходять в Україну як гуманітарна допомога. Усе, що надсилають із-за кордону, зберігають на складі «Волиньфармпостач». Там препарати сортують і розподіляють туди, де вони найбільше потрібні.

«Їх розбирають, сортують, перебирають. Відправка йде, наскільки мені відомо, по запитах: це і Центральна, і Східна Україна, наші військові формування в межах області, лікарні», – каже Михайло Півнюк.

Якщо ж вам потрібен конкретний препарат, але в аптеці його немає або ви перебуваєте в зоні бойових дій – звертайтеся в обласне управління охорони здоров’я за телефоном (0332) 24-35-59 або ж в координаційний центр Волині.