У Луцьку діє 10 пунктів допомоги територіальній обороні. Туди люди несуть їжу, одяг, засоби гігієни та медикаменти. Ліки потрібні найбільше, — каже координатор Центру допомоги Володимир Захожий.
Усе, що передають люди до пунктів збору допомоги, волонтери ретельно перевіряють, на наявність вибухівки та підозрілих предметів.
Зі слів Володимира Захожого, які саме товари потрібні – їм повідомляють підрозділи тероборони та військові.
“Є машини, які погоджуються їхати, не потребуючи ні пального, нічого. Ми завантажили – вони поїхали. Така координація людей підіймає в нас бойовий дух і оптимізм”, — говорить координатор Центру допомоги.
Зголосилась допомагати територіальній обороні майже сотня людей, — каже волонтер Олег. Він працює з першого дня війни. З його слів, треба нести речі, які справді потрібні. Наприклад, внутрішньо переміщеним людям для облаштування бомбосховищ треба теплі речі, матраци, каримати та спальники.
Волонтерка Алла Доманська говорить: нині харчів вдосталь. Каже: більша потреба – в ліках. Зокрема, потрібні медичні засоби, які зупиняють кров та все для надання першої домедичної допомоги.
Для облаштування блокпостів потрібні лопати, будівельні матеріали, сокири, молотки і цвяхи, — каже волонтерка Алла Демчук.
Центральний пункт збору допомоги територіальній обороні у Луцьку працює у драмтеатрі.