Новини

В Україні почався новий спалах коронавірусу

В Україні почався новий спалах COVID-19, епіцентр якого у західних областях.

Як передає кореспондент УНІАН, про це міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявив на брифінгу.

Він зазначив, що штам «Омікрон» виявлений уже у 149 країнах.

Також, за його словами, цей варіант коронавірусу зафіксовано у 10 регіонах України.

«До 8, які були вчора, ввечері додалися Івано-Франківська та Херсонська області», – зазначив Ляшко.

Міністр додав, що раніше «Омікрон» було виявлено у Дніпропетровській, Житомирській, Київській, Одеській, Полтавській, Тернопільській, Львівській областях та Києві.

За його словами, ще не можна сказати про домінування в Україні штаму «Омікрон», але його розповсюдження свідчить необхідність підготовки до великої кількості випадків коронавірусної хвороби.

Ляшко зазначив, що вчора в Україні вже було зареєстровано 18 тис. 479 підтверджених випадків COVID-19, і це свідчить про те, що в Україні розпочався новий спалах коронавірусної хвороби.

«Епіцентр спалаху – західна Україна. Найбільш ускладнена епідситуація – в Івано-Франківській області. Негативна динаміка вже спостерігається у Чернівецькій, Львівській та Тернопільській», – повідомив міністр

Він додав, що наприкінці грудня – на початку січня в Україні за тиждень реєстрували по 30 тис. випадків захворювання, цього тижня лише за два дні – 30 тис.

За словами Ляшка, Міністерство охорони здоров’я вже направило подання про розгляд на засіданні Державної комісії з ТЕБ та НС питання про запровадження в Івано-Франківській області «червоного» рівня епідемічної небезпеки.

Ляшко додав, що в області вже перевищено три індикаторні показники, визначені в постанові про адаптивний карантин, два з яких свідчать про зростання навантаження на систему охорони здоров’я: рівень госпіталізацій та динаміка рівня госпіталізацій.

Як повідомляв УНІАН, 19 січня в Україні було виявлено 18 тис. 479 хворих на COVID-19, з коронавірусною хворобою госпіталізували 2 тис. 151 особу, померла 131.

Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua.