Новини

Золоті правила в боротьбі з температурою: що можна, а що категорично заборонено

Насправді з дитячими хворобами слід бути дуже обережними, адже це дуже крихка справа.

А ще з дітьми кожна хвилина може бути непередбачуваною. То вони бігають та стрибають, а потім розумієш, що у дитини температура. В таких випадках батьки часто задають собі питання:  збивати температуру чи почекати?

Підвищена температура – це механізм, який допомагає організму боротися з вірусами та бактеріями. Інтерферон – це справжній винищувач вірусів та інфекцій, який є ефективними лише при підвищеній температурі. Таким чином, наше тіло самостійно виробляє власні ліки.

Коли збивати?

Рішення збивати температуру чи ні, залежить не лише від позначки на градуснику, а й від того, яке самопочуття в дитини. Кожен організм реагує на лихоманку по різному: деякі діти при 39 ° почувають себе відмінно, а інші при 37,5 ° встати з ліжка не можуть

Де хворіти?

Під час температури дитині слід забезпечити належні умови: це має бути м’яке ліжко з чистим простирадлом. В кімнаті має бути чисте повітря  17-20 ° С. При такій температурі в приміщені на дитину слід одягти теплу кофтину.

Чим збивати?

Загалом ВООЗ радить збивати температуру дітям двома препаратами:  «Парацетамолом» і «Ібупрофеном».  Дітям до 6 років краще ставити ректальні свічки або ж використовувати сироп.

Дозування

Дозування таблеток зазвичай вказується на упаковках, але жарознижувальні краще використовувати на ніч.  Разова доза «парацетамолу» в свічках становить до 20 мг / кг,  її потрібно враховувати під час врахування добової норми.

Добре, коли температура збивається до 1,5 °, не варто домагатися 36,6 °. Так ви лише шкодите організму.

Заборонені препарати

Дітям заборонено давати «Аспірин» (ацетилсаліцилова кислота), «Анальгін» (метамізол натрію), «Німесулід».

Відволікаючі процедури

Ні в якому разі не можна робити спиртові та оцтові розтирання. Також не використовуйте грілки, холодні клізми. Максимум, що можна зробити – холодну пов’язку на лоб.

Також забудьте про гірчичники, гарячі ванни для ніг і парові інгаляції. Стаття містить інформаційний та ознайомлювальний характер і не може заміняти методи традиційної медицини та косметології. Даний матеріал не має науково доведеної лікувальної дії. Завжди консультуйтеся зі своїм лікарем з будь-яких питань, які можуть у вас виникнути про стан здоров’я.