Волинь Новини

На Волині реорганізовують районні державні адміністрації

Стан реорганізації районних державних адміністрацій обговорили на нараді під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Мовенка 13 січня.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

Як відомо, на Волині влітку 2020-го року затвердили новий адміністративно-територіальний устрій. Зокрема, утворили чотири райони і відповідно чотири райдержадміністрації. Тож наприкінці того ж року стартував процес реорганізації районних державних адміністрацій. А саме шістнадцять районних державних адміністрацій реорганізували через  приєднання до чотирьох РДА в адміністративних центрах нових районів: Володимир-Волинського, Камінь-Каширського, Ковельського та Луцького.

Однак, з огляду на інформацію, яку надають комісії з реорганізації районних державних адміністрацій, під час проведення заходів із реорганізації виникає низка проблемних питань. Для прикладу, є РДА, де досі не ліквідовані структурні підрозділи (юридичні особи). Серед аутсайдерів – Луцький район. Натомість найкраще спрацювали у Ковельському районі, де усі реорганізаційні процедури на завершальному етапі, незважаючи на те, що район об’єднав у собі п’ять РДА.

Одним із етапів процедури державної реєстрації припинення юридичної особи публічного права в результаті її реорганізації є здійснення перевірок контролюючими органами щодо дотримання вимог законодавства у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, соціального страхування, встановлення факту відсутності заборгованості перед бюджетом щодо сплати податків та зборів.

Проте на сьогодні у багатьох структурних підрозділах із статусом юридичних осіб публічного права реорганізованих РДА не здійснені або не завершені документальні позапланові перевірки головними управліннями Державної податкової служби у Волинській області, Пенсійного фонду України у Волинській області, виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Волинській області.

Відтак, в обласній державній адміністрації вирішили провести нараду із головами РДА та керівниками реорганізаційних комісії, аби проаналізувати ситуацію та допомогти у разі потреби. Окрім того, за результатами наради підготували низку протокольних доручень головам РДА.