Волинь Новини

Скільки заробляє керівництво громад: Луцький район

До складу Луцького району входять 15 громад. Сумарно керівництву 14 з них за 8 місяців 2021-го року нарахували 14,2 мільйони гривень зарплати. Найбільше заробив міський голова Луцька Ігор Поліщук – у середньому більше 83 тисяч гривень на місяць. Найменше отримувала секретарка Доросинівської сільської ради Любов Климюк – менше 15 тисяч на місяць.

Центр журналістських розслідувань «Сила правди» дослідив скільки отримують міські, сільські і селищні голови, їхні заступники, секретарі та керуючі справами у територіальних громадах Луцького району. На запит «Сили правди» чотирнадцять із п’ятнадцяти громад району надали інформацію про нарахування зарплати керівництву із 1-го січня до 31-го серпня 2021 року.

Одна з п’ятнадцяти громад – Ківерцівська – протизаконно не надала інформації про нараховану голові, його заступникам та секретарю зарплатню. Ані на запит, ані на уточнюючі запитання посадовці не відповіли належним чином. У листі за підписом Ківерцівського міського голови Олександра Ковальчукавідсутність відповіді обґрунтували тим, що міськрада не зобов’язана готувати аналітику чи створювати нову інформацію для відповіді на запит. Тож мешканці громади не зможуть порівняти заробітні плати ківерцівських менеджерів з тим, у скільки обходиться така робота «сусідам».

Також зауважимо, що Торчинська, Доросинівська та Колківські ради надали відповіді про затверджені розрахунки нарахування заробітної плати, а не фактично здійснені за вісім місяців 2021-го.

У територіальних громадах Луцького району працює п’ять міських, п’ять селищних та п’ять сільських голів, а також 15 секретарів. Також станом на осінь 2021-го, тобто на момент отримання відповідей від громад, у радах працювало 33 заступники та керуючих справами виконкомів.

Зарплати, про які йдеться нижче, це гроші, що нарахували посадовцям, тобто без вирахування податків. У кінцевому результаті «на руки» вони отримували менше.

В інфографіці нижче відображена заробітна плата кожного з посадовців (стосовно тих громад, які повідомили відповідну інформацію) у сумі за 8 місяців 2021-го року із врахуванням всіх статей доходів, що її складають, і середня щомісячна. Слід зауважити, що «Сила правди» вимушена була вдатися до власних розрахунків середньомісячних виплат керівникам тих громад, звідки інформацію надіслали у вигляді методики, а не сум фактично нарахованих коштів.

Голови громад заробляють від 21 до 83 тисяч гривень на місяць

Очільники територіальних громад Луцького району мають посадовий оклад приблизно 11-15 тисяч гривень. Все інше це — премії, лікарняні, відпускні, нарахування за ранг, стаж, інтенсивність праці та «оздоровчі».

Лідером серед очільників громад району, як зазначалося вище, є Луцький міський голова Ігор Поліщук. За вісім місяців року йому нарахували 744,3 тисячі гривень. З них майже половина – 322,8 тисячі гривень – це премії, 117 тисяч гривень — це надбавки за високі досягнення, 75,5 тисяч гривень — матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, 56,4 тисячі гривень —  відпускні та 30,4 тисячі гривень — відрядні.

При посадовому окладі 15,9 тисяч гривень, разом з усіма доплатами, надбавками та преміями щомісяця Ігорю Поліщуку виплачували майже уп’ятеро більше — 83,6 тисячі гривень.

На другій сходинці рейтингу — Боратинський сільський голова Сергій Яручик. Із січня по серпень йому нарахували 491,5 тисячі гривень. З них більше половини – 287 тисяч гривень – це премії, 63 тисячі гривень – надбавки за високі досягнення у праці, 25,2 тисячі гривень – доплати за вислугу років та 14,4 тисячі відпускних. При посадовому окладі 12 тисяч гривень, разом з усіма доплатами, надбавками та преміями щомісяця він отримував приблизно 61 тисячу гривень.

Голова Підгайцівської територіальної громади Юрій Семенюк отримав 435,1 тисячі гривень. З них — 185,7 тисячі гривень премії, 56,3 тисячі гривень надбавки за високі досягнення у праці та 18,8 тисячі гривень доплати за вислугу років. Із посадовим окладом 12 тисяч гривень, у середньому щомісяця він отримував 48 тисяч гривень.

Голова Городищенської територіальної громади Світлана Соколюк отримала за 8 місяців 2021-го року 382,9 тисяч гривень. Судячи з такої загальної суми нарахувань, у середньому на місяць вона отримувала майже 48 тисяч гривень.

Міський голова Рожищенської громади Вячеслав Поліщук за 8 місяців отримав 324,8 тисячі гривень. Третина цієї суми — 111 тисяч гривень — це лікарняні, відпускні та матеріальна допомога на оздоровлення, ще 105,1 тисяча гривень — премії. При посадовому окладі 12-15 тисяч гривень, у середньому щомісяця він заробляв приблизно 40,6 тисячі гривень.

Найменше серед очільників територіальних громад Луцького району заробив голова Копачівської громади Олександр Совтис — 180,8 тисячі гривень. З них 60,5 тисяч —  лікарняні, 34,6 тисячі гривень — надбавки за високі досягнення у праці та 14 тисяч — відпускні. У середньому щомісяця він отримував близько 21 тисячі гривень.

Заступники голів та керуючі справами: від 15 до 51 тисячі гривень на місяць

Загалом 15 голів громад мають 33 заступників та керуючих справами виконавчих комітетів. Їхні оклади коливаються в межах 10-13,5 тисяч гривень на місяць. У середньому щомісяця вони отримували від 15 тисяч в менших до 51 тисячі гривень в більших громадах.

Загалом, найбільше заробляли у 2021-му заступники та помічники очільників Луцької та Підгайцівської територіальних громад.

Заступнику міського голови-керуючому справами Луцької міської ради Юрію Вербичу за 8 місяців нарахували 506,6 тисяч гривень. У цю суму ввійшли 119,8 тисячі гривень премії, 105 тисяч гривень надбавки за високі досягнення у праці, 49,2 тисячі гривень матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, а також 42,8 тисячі доплати за вислугу років та 10,2 тисячі гривень надбавки за роботу в умовах режимних обмежень. Зважаючи на оклад розміром 13,5 тисячі гривень, загалом він отримував близько 51 тисячі гривень на місяць.

Заступник голови Підгайцівської громади Олександр Бляшук заробив 344,1 тисячі гривень за 8 місяців 2021-го. У цій сумі – 196 тисяч гривень премій, 18,4 тисячі гривень відпускних та 37,6 тисяч гривень матеріальної допомоги. При 11 тисячах гривень окладу у середньому йому нараховували приблизно 38,3 тисячі гривень зарплати на місяць.

Ще один заступник сільського голови цієї ж громади Валентин Приходько заробив 339,9 тисяч гривень. У цю суму увійшли 180,7 тисяч гривень премій, 37,4 тисячі гривень матеріальної допомоги, 18,4 тисячі гривень відпускних та 12,7 тисяч гривень доплати за вислугу років. При 11 тисячах гривень окладу у середньому щомісяця йому нараховували приблизно 37,8 тисячі гривень зарплати.

Третій заступник у Підгайцівській сільській раді Леонід Гроголь отримав у період з січня по серпень 2021-го 338,4 тисячі гривень. У цю суму ввійшли 200 тисяч гривень премій та 37,6 тисячі гривень матеріальної допомоги.  При 11 тисячах гривень окладу у середньому в місяць він заробляв 37,6 тисячі гривень.

Що стосується найменших зарплат заступників та керуючих справами, то їх отримували посадовці Торчинської та Доросинівської територіальних громад.

Згідно з отриманою методикою нарахувань, заступник голови Торчинської громади Руслан Трофимчук мав би заробити за вісім місяців 140,7 тисяч гривень. В цю суму мали б увійти 30,8 тисячі гривень премій та 18,3 тисячі гривень доплат за вислугу років. У середньому посадовець мав би заробляти 17,6 тисяч гривень на місяць. Точних сум нарахувань на запит «Сили правди» в Торчинській селищній раді не надали.

Ще один заступник у цій же громаді Олександр Пиза мав би отримати за 8 місяців 122,5 тисячі гривень. В цю суму мали б увійти 17,6 тисячі гривень премії та 13,7 тисячі гривень доплат за вислугу років. У середньому в місяць він мав би отримувати 15,3 тисячі гривень.

Замикає цю частину рейтингу заступник сільського голови Доросинівської громади Леонід Хведчак. За 8 місяців йому мали б нарахувати 120,8 тисячі гривень. Серед цієї суми – 27,9 тисячі гривень доплати за вислугу років та 4,4 тисячі гривень надбавки за ранг. При окладі 11 тисяч гривень, у середньому в місяць він мав би отримувати 15 тисяч гривень. Точних сум нарахувань на запит «Сили правди» в Доросинівській сільській раді не надали.

Деякі заступники працювали впродовж не всього досліджуваного періоду через звільнення, або пізнє призначення. До прикладу, заступник голови Городищенської громади Орест Сорокопуд призначений на посаду лише 8-го липня і отримав за неповних два місяці 35 тисяч гривень. А заступниця голови Колківської громади Тетяна Бобік працювала лише до 15 березня 2021-го і заробила за 2,5 місяці 2021-го року 44 тисячі гривень.

Секретарі рад: від 15 до 42 тисяч гривень на місяць

У Луцькому районі працюють 15 секретарів міських, сільських та селищних рад. У середньому їхні оклади становлять 11-13,5 тисяч гривень на місяць. Всі інші грошові надходження це — надбавки, доплати та премії.

Найбільше заробила за вісім місяців 2021-го секретарка Підгайцівської сільської ради Ольга Овсіюк — 390 тисяч гривень. У цю суму ввійшли 156 тисяч гривень премії, 46,3 тисячі гривень відпускних та 45,2 тисячі гривень надбавок за високі досягнення. При 11 тисячах гривень окладу їй нараховували у середньому 42 тисячі гривень зарплати на місяць.

Секретар Луцької міської ради Юрій Безпятко заробив 370,6 тисячі гривень за 8 місяців минулого року. У цю суму ввійшли 79,8 тисячі гривень премії, 69,2 тисячі гривень надбавки за високі досягнення у праці, ​​37,5 тисячі гривень матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, 36,6 тисячі гривень «оздоровчих» та 22,8 тисячі гривень відрядних. При окладі 13,5 тисяч гривень, сумарно у середньому він отримував 37 тисяч гривень зарплати в місяць.

Секретарка Горохівської міської ради Наталія Ковальчук отримала 282,7 тисячі гривень за 8 місяців. У Горохівській міськраді не надали постатейних нарахувань, але судячи з загальної суми зарплати, у середньому на місяць вона отримувала близько 35 тисяч гривень.

Приблизно однаково за вказаний період отримали секретарки Олицької громади Тетяна Чикро — 252 тисячі гривень та секретарка Боратинської громади Людмила Сахан — 251 тисячу гривень.

Найменше серед секретарів мала би заробляти Любов Климюк із Доросинівської сільської ради — приблизно 117 тисяч гривень за вісім місяців. При окладі 10,5 тисяч гривень загалом вона мала би отримувати до 15 тисяч гривень на місяць. Як зазначалося вище, точних сум нарахувань на запит «Сили правди» в Доросинівській сільській раді не надали.

Таким чином, «Сила правди» проаналізувала, які заробітні плати отримував керівний склад 14 рад Луцького району різних рівнів після реформи децентралізації, збільшення адміністративних одиниць і місцевих виборів 2020-го року.

У середньому очільники громад отримують від 21 до 83 тисяч гривень на місяць, заступники — від 15 до 51 тисячі гривень на місяць, а секретарі — від 15 до 42 тисяч гривень щомісячно.