Волинь Новини

«Важливо святкувати український Новий Рік»: Владика Михаїл пропонує відзначати свято – весною

Як стало відомо, Митрополит Луцький і Волинський, який свого часу мав великі шанси очолити ПЦУ (замість Епіфанія),  наголосив на нашій культурній своєрідності й закликав українців не забувати про це в християнських традиціях.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської єпархії ПЦУ, передає Радіотрек.

Зокрема, згадуючи Новий рік, архієрей стверджує, що давні слов’яни відзначали його у весняне рівнодення – 20–21 березня.

«Все це події, пов’язані з весною, з новим періодом життя, посіванням пшениці тієї самої». Під впливом різних культур ми вже давно відзначаємо початок року 1 січня.Проте нині нам прищеплюють і китайський Новий рік, і безліч інших свят.

«Тепер в нас стає важливо, чи ти народився в рік скорпіона, чи настає рік бика чи миші якоїсь… Китайський календар входить в таку систему своєрідних цінностей.

Але ми втратили своє, українське, яке було від самого початку, і до християнського періоду було пошановане, і після було пошановане».

До слова, архіпастир наголошує на тих традиціях і святкуваннях, які були у дохристиянський час, і залишилися після хрещення Русі, і мають плекатися в наші дні, якщо не йдуть усупереч християнській вірі.

Архієрей закликає відроджувати наші традиції, свята, обряди. Але стверджує, що добре цікавитися й культурою інших народів, однак «треба мати самоідентичність.

«Тому важливо святкувати нам, українцям, український Новий рік. Це повинно бути нашим самовираженням.
Треба повертатися до наших українських традицій, які пов’язані з нашою культурою, побутом, піснями, звичаями, – колядуванням, щедруванням, веснянками, гаївками тощо.

Це все те, що виражає український характер, те, до чого закликає українська природа…

Ми повинні знати, хвалити українське, а не захоплюватися лише закордонним: чи іменами, чи словами, чи традиціями, забуваючи, що в наших жилах тече зовсім інша традиція – українська», – запевняє керуючий єпархією.