Волинь Новини

60 науковців візьмуть участь у конференції з відтворення Олицького замку

Голова обласної ради Григорій Недопад провів чергове засідання організаційного комітету з проведення міжнародної науково-практичної конференції, яка пройде у Луцьку та Олиці 29-30 жовтня.
«Олика в європейській історії: відтворення історико-культурної спадщини» – саме таку назву матиме міжнародний науковий форум. За словами директорки Волинського обласного краєзнавчого музею Оксани Важатко про свою участь у ньому вже заявили майже шість десятків науковців, музейників, дослідників з України, Білорусі та Польщі. Із зазначеної тематики ними подано півсотні доповідей. Приїхати до Олики має намір і одна із нащадків роду Радзівілів Христина Радзівіл-Мілевська.

Окрім загального пленарного засідання упродовж двох днів планується провести також щонайменше 4 дискусійні панелі, зокрема йтиметься про Олику та династію Радзівілів у історичних дослідженнях; археологічні та музейні практики і музеєфікацію пам’яток; туристичний потенціал Олики як джерело економічного і культурного розвитку громади, а також проблематику ревіталізації пам’яток культурної спадщини в Україні та шляхи її вирішення.

Як зазначив голова обласної ради Григорій Недопад, за сприяння та безпосередньої участі народної депутатки Ірини Констанкевич на науковий форум з відродження Олицького замку також запрошені міністр культури України та чимало депутатів Верховної Ради. Точне їх представництво буде відоме невдовзі.
Члени оргкомітету вирішили, що в рамках наукової конференції буде презентовано також дві виставки: скарби Олицького палацу та документи Радзівілів на пергаменті з колекції обласних музейних фондів. Учасникам форуму також запропонують оглядову екскурсію пам’ятками Олики.
Чергове засідання оргкомітету відбудеться наступного тижня.

Leave a Comment