Новини

Лікарка пояснила, чому важливо робити щеплення від ковіду, особливо літнім людям

Як стало відомо, лікар-епідеміолог Тетяна Чумаченко наголосила, що вакцинована від коронавірусу людина має менше шансів важкого перебігу інфікування, ніж ті, хто не отримав щеплення. За словами медика, особливо необхідна вакцинація літнім людям і хронічні захворювання не є протипоказання, передає Молодий Буковинець.

Як повідомила Чумаченко в коментарі РБК-України, якщо вірус потрапляє в організм вакцинованої людини, то його зустрічає підготовлена імунна система – вона направляє на нього весь арсенал захисних функцій.

“Цей вірус в результаті знищується”, – додала вона.

“Особливо необхідна вакцинація літнім людям. У них, як правило, є не одне хронічне захворювання. Цей набір хронічних захворювань не є протипоказанням до вакцинації, а навпаки – це показання негайно зробити щеплення”, – наголосила Чумаченко.

Відтак, медик додала, що люди з великою кількістю хронічних захворювань в першу чергу ризикують важко захворіти і померти від наслідків коронавірусної інфекції.

“Не менш важливо, щоб вакцинувалися дорослі, у яких є діти”, – сказала епідеміолог, додавши, що зробивши щеплення дорослі можуть захистити дітей від коронавірусу, особливо на тлі поширення варіанту “Дельта”.

Записатися на вакцинацію вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0 800 60 2019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Leave a Comment