Волинь Новини

На Волині виявили небезпечну хворобу

Фото умовне

На Волині за вересень четверо любителів “тихого” полювання “підхопили” небезпечну хворобу. Випадки хвороби Лайма, яку спричиняють укуси кліщів, виявили жителів Маневицького району. Вони інфікувалися саме під час збору грибів у лісах області.

Про це повідомляє Волинський обласний центр контролю та профілактики хвороб, – Волинь24. 

Усі хворі відмічали факт укусу кліща, якого видаляли з тіла самостійно, не звертаючись до лікувальних установ. На 3-5 добу у них були різних розмірів почервоніння на шкірі, що сприйнято, як реакцію на укус кліща.

Протягом місяця еритема на шкірі збільшилась, і лише тоді хворі звернулись за медичною допомогою.

Небезпечне захворювання на “лаймбореліз” підтвердили лабораторно лише в одному випадку, але факт укус кліща та наявність мігруючої еритеми були підставою для клінічного встановлення діагнозу.

Наразі хворі лікуються амбулаторно.

Загалом на Волині уже зареєстровано 12 випадків хвороби Лайма: у Нововолинську та Маневицькому районі (по 4), а ще у Горохівському і Луцькому районах та м. Луцьку. Всі випадки захворювання спричинені укусами кліщів під час відвідуванні лісових масивів області (збору ягід, грибів та відпочинком на природі). При чому, у 9 випадках (75%) зараження відбувалось на вже ензоотичних з лаймбореліозу територіях.

Довідково: хвороба Лайма (кліщовий лаймбореліоз) – це природно-осередкове, інфекційне, полісистемне захворювання, яке розвивається після укусу кліща, зараженого бореліями.

 

Leave a Comment