Новини

Діти по всьому світу почали масово заражатися маловідомим вірусом – лікарі

Діти по всьому світу стали масово заражатися маловідомим респіраторно-синцитіальним вірусом, який викликає захворювання дихальних шляхів. Випадки зараження реєстрували в США, Швейцарії, Японії та Великобританії.

Вчені пояснили, що пандемія COVID -19 вплинула на поширення РСВ. Через карантин і запобіжні заходи діти не виробили імунітет проти вірусу, передає Оbozrevatel, посилаючись на видання BBC.

Глава відділення дитячих інфекційних захворювань в одній з лікарень Нью-Йорка (США) Рабіа Ага розповів, що спалах нового вірусу трапився ще в квітні. Відділення інтенсивної терапії були переповнені.

“Це нас здивувало. Ми знали, що на це варто звернути увагу, але не думали, що хворих буде так багато”, – розповів інший лікар Крістоф Бергер з Університетської клініки Цюріха (Швейцарія).

Медик зазначив, що зазвичай РСВ вражає в зимовий період, але в цьому році тільки в липні було зафіксовано 183 випадки інфікування. Бергер додав, що у них не вистачало лікарняних ліжок, тому дітей переводили в інші лікарні. Лікар підкреслив, що влітку РСВ завдав більше проблем, ніж COVID-19 по всій Швейцарії.

Однак лікарі попередили, що РСА не є чимось небезпечним. Зазвичай їм хворіють всі діти у віці до двох років. Серед симптомів – нежить, кашель та застуда. Діти одужують в домашніх умовах, але в деяких випадках вірус може викликати бронхіоліт і пневмонію.

Але через пандемію діти не змогли заразитися РСВ і виробити власний імунітет. Тепер, коли карантинні заходи знімаються, діти без антитіл будуть уразливі перед вірусом. У групі ризику діти до одного року, які пропустили РСВ-сезон минулої осені та зими.

Leave a Comment