Новини

У жовтні обіцяють до -7 морозу

Жовтень цього року буде холодним і дощовим, проте він принесе в Україну тривале бабине літо. Про це  розповів народний синоптик Леонід Горбань. 

«Холодний, але сухий жовтень порадує тривалим бабиним літом в середині місяця і засмутить під кінець сильними дощами й нічними морозами», – говорить синоптик.

За його прогнозом, жовтень почнеться холодами, а з 4-5 числа почнуться дощі. Потім потеплішає і до середини місяця температура досягне +20 градусів, буде сухо та сонячно.

Жовтень цього року може бути холоднішим, ніж листопад і грудень, і вже в другій половині осіннього місяця в Україні може випасти перший сніг.

Однак, Леонід Горбань прогнозує різку зміну погоди після 14 жовтня.

«Температура впаде більш ніж на 10 градусів, до +6°…+ 8° вдень, налетять холодні дощі. До 20 жовтня на півночі і сході країни можуть бути нічні заморозки. Глибока осінь прийде після 25 жовтня, коли прорвався з півночі циклон принесе короткочасні, але відчутні морози – дві-три ночі може бути до -7°. Опадів у ці дні не очікується. До кінця місяця знову потеплішає до + 8°…+10° вдень, але ненадовго: вже дихає холодом листопад», – сказав Горбань.

Нагадаємо, жовтень цього року може бути холоднішим, ніж листопад і грудень, і вже в другій половині осіннього місяця в Україні може випасти перший сніг.

«Жовтень в Україні почав мати процеси передзим’я: в ньому може бути навіть холодніше, ніж потім в листопаді і грудні. В останні роки це проглядається. Так що в цьому році, якщо друга половина жовтня ознаменується негативними температурами, ми побачимо сніг з дощем, може утворитися сніговий покрив», – розповіла завідуюча відділом кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова.

Leave a Comment