Волинь Новини

На Волині – нашестя небезпечного шкідника

У селищі Стара Вижівка скаржаться на появу небезпечного шкідника – американського білого метелика.

Як зазначають на сайті Держпродспоживслужби, у 2018 році цей карантинний шкідник обмеженими вогнищами був присутній майже в усіх областях, крім Волинської, Закарпатської, Львівської і Рівненської. Тепер він поширився на Волинь і Рівненщину, пише Вісник із посиланням на “ГІТ”.

Якщо два роки тому метелика виявили у колишніх Гощанському та Здолбунівському районах Рівненщини, минулого року – в Сарненському районі на площі у 58 гектарів, то цьогоріч районні держадміністрації запровадили карантинний режим на площі 96,3 гектара.

На Волині карантинні режими щодо американського білого метелика вводили у 2020 році на території сіл Боратинської сільської ради Луцького району загальною площею 1081,13 га (с. Мстишин 376,82 га, с. Вербаїв 227,22 га, с. Лучиці 143,79 га, с. Коршовець 333,3 га) та на території с. Михлин та с. Загаї Городищенської сільської ради загальною площею 215,7 га.

У разі виявлення американського білого метелика радять звертатися до управління фітосанітарної безпеки головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області.

Leave a Comment