Волинь Новини

Лучанин скаржиться на хабарництво в перинатальному центрі

Лучанин Роман Ващук поскаржився на ставлення до його дружини у Луцькому перинатальному центрі.

На сайті організації “Антикорупційний штаб” написали історію, якою поділився чоловік породіллі, – передає Вісник+К.

Так, 14 липня 2021 року дружина пана Романа поступила до пологового відділення Волинського обласного територіального медичного об’єднання захисту материнства і дитинства Волинської обласної ради.

Як розповів чоловік, лікарка попросила пацієнтку купити ряд витратних матеріалів та ліків, а саме: оглядові рукавички (придбали 7 пар), стерильні пелена (4 шт.), Амніоти. Все це повинно бути в лікарні зі слів менеджера НСЗУ (тел. 1677).

Пацієнтка купила все з цього списку, хоча за її свідченнями, все це має бути в лікарні, адже входить до переліку безплатних медичних послуг пакету «Вагітність і пологи», «Амбулаторна медична допомога» і відповідно оплачується Національною службою здоров’я України.

Надалі в палату завітав лікар-анестезіолог. Оглянув пацієнтку і спитав, чи будуть купувати набір. Вона погодилась. Лікар настояв сходити з ним разом в аптеку (аптечний пункт №11, аптеки № 41 ТОВ «Сальве (Здорова родина)».

Пишуть, що аптекарка склала в пакет все необхідне і лікар пішов, навіть не показавши, що в пакеті. Озвучили до оплати 957 гривень. Запропонували розрахуватись готівкою, чоловік пацієнтки відмовився та попросив чек, але в ньому виявилось лише 369 гривень.

Аптекарка пояснила, що один набір не вписаний (набір B. Braun зі слів аптекарки), бо він не на балансі,  а якби був на балансі, був би дорожче. Написала від руки на чекові 588 грн Докази проплати транзакції в банку у нас також наявні. Сума — 957 гривень.

15 липня 2021 пацієнтка Ващук Ангеліна обстежувалась після пологів у лікаря-анастезіолога, який працює в Волинській обласній медичній асоціації материнства і захисту дитинства, Волинської обласної ради (Луцький перинатальний центр). Під час огляду він після пологів вимагав 1350 грн за епідуральну анестезію. При цьому варто зазначити, що пацієнтка вже оплатила її вартість у сумі 900 грн.

Відповідно до частини другої статті 49 Конституції України держава створює умови для ефективного і доступного для всіх громадян медичного обслуговування. У державних і комунальних закладах охорони здоров’я медична допомога надається безкоштовно.

Експерти ГО «Антикорупційний штаб» звернулись до Волинської обласної ради — і наразі повідомили, що створили тимчасову комісію, яка дослідить дані події.

Leave a Comment