Волинь Новини

«Сьогодні плаче Бог і плаче Україна». У Луцьку вшанували пам’ять полеглих захисників. ФОТО

У Луцьку 29 серпня відбулися заходи до Дня пам’яті захисників, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. До участі у них долучилися учасники АТО, родичі загиблих, представники духовенства, громадськості, влади.

Про це повідомили у Волинській ОДА, пише 12 канал.

Біля пам’ятного фотостенду «Герої Небесної Сотні – Загинули за Єдність України», що на Театральному майдані у Луцьку, представники духовенства відслужили панахиду.

«Єдине, що потрібно сьогодні нашим полеглим захисникам, – це пам’ять про них та їхні сім’ї, це молитва за спокій їхніх душі і побудова тієї України, за яку вони віддали свої життя, – звернувся до присутніх капелан Михайло Бучак. – Сьогодні з нами плачуть душі полеглих українських героїв. Плаче земля Іловайська, Дебальцевого, Донецького аеропорту, плаче Зеленопілля і Слов’янськ, плаче Бог і плаче Україна. Будемо вірити, що Бог дасть нам сили звести пам’ятник цим героям, а пам’ятником для них буде світла, могутня, незалежна, вільна українська держава».

На знак вшанування пам’яті загиблих захисників України о 10:00 год 29 серпня волиняни долучилися до загальнонаціональної хвилини мовчання.

Також учасники зібрання поклали квіти до пам’ятного фотостенду.

Панахида та покладання квітів відбулися й на Алеї почесних поховань на кладовищі у селі Гаразджа Луцького району, де поховані волинські бійці, які загинули в АТО/ООС.

Аналогічні заходи організовані також у районних центрах та територіальних громадах області. У цей же день в області були обмежено проведення розважальних заходів, а також приспущені державні прапори України.

Окрім того, учасники пам’ятних заходів взяли участь у всеукраїнській акції пам’яті «Сонях». Саме сонях визначено символом Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Виготовлені з тканини стилізовані соняхи учасники заходів прикріпляли на одязі на лівій стороні грудей.

Leave a Comment