Важливо Новини

МОЗ закликає батьків вакцинувати дітей до початку навчального року

Міністерство охорони здоров’я закликає українських батьків зробити дітям необхідні планові щеплення до початку нового навчального року.

Про це повідомила прес-служба МОЗ, пише ВолиньUA.

У міністерстві нагадали, що, відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, діти отримують захист від 10 інфекційних захворювань: кашлюка, дифтерії, правця, кору, паротиту, краснухи, туберкульозу, гемофільної інфекції типу b (ХІБ-інфекції), гепатиту В та поліомієліту.

Попри те, що регіони повністю забезпечені необхідною кількістю вакцин, темпи щеплення повільні. За даними Центру громадського здоров’я, на кінець червня цього року тільки 38% дітей у віці 6 років вакциновані від поліомієліту і 31,6 % – від дифтерії та правця.

“Пандемія негативно позначається на темпах рутинної вакцинації, і така ситуація склалася в багатьох країнах світу. Але минулий рік показав, що навіть на піку захворюваності на COVID-19 ми можемо мати високий рівень охоплення щепленнями від вакцинокерованих хвороб. Ці захворювання нікуди не ділися, тож переривання планової вакцинації є дуже загрозливим для здоров’я українців. Ми закликаємо сімейних лікарів і педіатрів розповідати своїм маленьким пацієнтам і їхнім батькам про можливість вакцинуватися, а батьків просимо подбати про власне здоров’я та здоров’я їхніх дітей, щоб вони могли безпечно зростати, грати й навчатися в колі однолітків”, – розповів заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Leave a Comment