Новини

З 1 листопада в Україні з’являться нові дорожні знаки

З 1 листопада 2021 року в Україні набирає чинності новий стандарт ДСТУ 4100:2021 “Безпека дорожнього руху. Знаки дорожні.

Загальні технічні умови. Правила застосування”. Його розроблено фахівцями ДП “ДерждорНДІ” у співпраці з “Агентами змін”, – пише Оbozrevatel.

Згідно з новими стандартами компонування дорожніх знаків індивідуального проєктування буде виконано за новим принципом. Усі тексти мають бути написані з великої літери. З’явиться нова форма стрілок. Для позначення центру населеного пункту та річки будуть використовуватися символи європейського зразка.

З 1 листопада 2021 року в Україні набирає чинності новий стандарт ДСТУ 4100:2021

Щоб усі написи можна було добре роздивитися, визначено чіткі пропорції та відстані між елементами тексту, залежно від розміру великої літери, яка обирається виходячи з місця встановлення знаку та категорії дороги. Також передбачена транслітерація назв населених пунктів.

Для безпеки пішоходів з’являться нові позначення діагональних пішохідних переходів та нові таблички для острівців безпеки. Не забуто й про велосипедистів, для яких будуть встановлені нові знаки та таблички до дорожніх знаків.

У новому ДСТУ зібрано найкращий світовий досвід, а запроваджені новації мають позитивно вплинуть на підвищення безпеки дорожнього руху на українських дорогах

Покращено алгоритм розміщення знаків на одній опорі для уникнення неоднозначного їх трактування, а також з’явився новий розділ щодо розміщення знаків на щитах та фонових щитах.

У новому ДСТУ зібрано кращий світовий досвід, а запроваджені новації мають позитивно вплинуть на підвищення безпеки дорожнього руху на українських дорогах.

Leave a Comment