Волинь Новини

Пройшли маршем та помолилися: як у Луцьку відзначили День Незалежності. ВІДЕО

У Луцьку відзначають 30-ту річницю незалежності України. Центральними вулицями міста пройшов марш захисників України, лучани поклали квіти до пам’ятного фотостенду «Героям Небесної сотні».

Серед небагатьох, хто в негоду вийшов помолилися за душі полеглих героїв, – брат загиблого під час Революції гідності Василя Мойсея, якого поховали на меморіалі в Луцьку, – 12 канал. 

Роман Мойсей каже, що сьогодні йому і радісно і водночас боляче.

«Це такий, знаєте, великий трепет… Усі хлопці, які постраждали, яких вбили за Україну, хотіли, щоб ця незалежність була, щоб ми мали можливість вільно обирати свій шлях, жити, радіти цьому життю. І дійсно, у мене радість за те, що ми незалежні, хоча є і біль в серці», – каже Роман Мойсей.

Біль переповнює і серце Надії Кратюк, в якої війна забрала сина. Каже: День Незалежності – не так привід для святкування, як для вдячності. Вдячності тим, хто пішов боронити Україну за покликом серця.

«Вдячна тим героям, синочкам, які захищають нашу Батьківщину. Особливо тим, які добровільно йдуть. Це люди, це дуже-дуже хороші люди, які не по призову йдуть, а за покликом свого серця. Захищати свою квітучу хорошу Україну», – каже жінка.

На захисті незалежності країни щодня стоїть Максим Бутолін. Каже, 24 серпня звик зустрічати на передовій. Цьогоріч вдалося вирватися у відпустку.

«Якщо брати до уваги, що я буваю вдома по факту десь місяць із року, то проводиться він завжди десь на передовій в більшості випадків. Ми стоїмо на захисті. Я думаю, що якраз саме зараз незалежність тримається трошки більше на нас, ніж на інших. Тому це дуже таке поважне свято для нас», – міркує чоловік.

Поважне свято сьогодні і для тих, хто розвиває незалежну Україну своєю щоденною працею, талантами. Для тих, хто примножує її красу і багатства, хто своєю працею творить її сьогодення її майбутнє.

«Це свято і утвердження нашої нації, воно має бути однозначно. Ми маємо вірити все-таки, що на майбутній період, на майбутнє десятиліття наша Україна стане дійсно незалежною суверенною державою в тих кордонах, які вона мала до 2014 року», – зауважив голова Волинської обласної ради Григорій Недопад.

«Сьогодні, на мою думку, настав час усвідомити, що ніхто не допоможе нам вирішити нам наші проблеми. Ніхто, крім нас, не зробить Україну успішною. Ніхто, крім нас, не зробить її могутньою і самодостатньою. Тому настав час нам бути об’єднаними, прагнути зробити Україну успішною, щасливою і процвітаючою», – каже Луцький міський голова Ігор Поліщук.

Leave a Comment