Новини

Нові податки на квартири, автомобілі та цигарки: чого чекати українцям

Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав законопроект Кабміну №5600, який може принести в бюджет близько 60 млрд гривень. Кому доведеться платити більше?

Про це пише Telegram-канал “Адвокат Права”.

Документ передбачає введення ПДВ у розмірі 20% на покупку житла в новобудовах, розширення податку на автомобілі, підвищення акцизів, зокрема на тютюнові вироби.

Крім акцизів на сигарети та екологічного податку, також підвищать акциз на алкогольні напої.

Планується розширити податок на елітні автомобілі. Зараз цей податок платять ті українці, які володіють автомобілем вартістю від 375 мінімалок (2,2 млн грн), а за новими правилами цю цифру знизили до 200 мінімалок (1,2 млн грн).

Більше доведеться платити й тим, хто продає багато квартир. Прості українці (фізособи) у разі продажу нерухомості мають сплатити податок у розмірі 5%, а компанії – 18%. У Мінфіні пропонують ввести норму, згідно з якою, починаючи з третьої квартири, звичайні українці мають платити стільки ж, скільки й компанії.

Зросте й єдиний податок для деяких ФОПів. Фізособам-підприємцям, які перебувають на четвертій групі єдиного податку (фермерам), доведеться платити більше за кожен гектар. Так, планується переглянути такі ставки:

  • для ріллі, сіножатей та пасовищ – з 0,95 до 1,9;
  • для ріллі, сіножатей та пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, – з 0,57 до 1,14;
  • для багаторічних насаджень (крім багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях) – з 0,57 до 1,14;
  • для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях, – з 0,19 до 0,38.

Отже, українці, готуймося платити більше, чиновників забагато розвелося, і всі хочуть європейські зарплати.

Leave a Comment