Волинь Новини

Відбувся умовним: 18-річний лучанин збив на смерть дівчину

Вісімнадцятирічного лучанина, який на смерть збив дев’ятнадцятирічну дівчину в новорічну ніч у 2019 році в селі Тарасове та втік з місця ДТП, засудили до одного року умовного покарання.

Відповідний вирок виніс Луцький міськрайонний суд Волинської області, – ІА Волинські новини. 

ДТП сталася 1 січня 2019 року о другій годині ночі. У селі Тарасове водій Volkswagen Sharan вчинив наїзд на жінку, яка рухалася у попутному напрямку. Від отриманих травм вона померла на місці дорожньо-транспортної пригоди. Натомість водій замість того, щоб зупинитися та допомогти потерпілій, покинув місце аварії.

У суді він визнав свою вину, зазначивши, що одразу не зрозумів, що під колеса його автомобіля потрапила людина, тому після ДТП одразу ж поїхав, а згодом через деякий час вже повернувся. Наголосив, що відшкодував потерпілій 20 тисяч гривень на витрати з поховання загиблої. Цивільний позов визнав частково, погодившись сплатити шкоду у розмірі 50 тисяч гривень.

Мати загиблої пригадала, що у день події їй подзвонила слідча та повідомила про загибель доньки. Через пережитий стрес усіх подробиць свого приїзду на місце події та подальше поховання вона не пригадує. Жінка просила суворо покарати обвинуваченого та задовольнити цивільний позов, стягнувши із нього моральну шкоду в сумі 300 тисяч гривень за загибель своєї дитини.

Свідок, яка в ту ніч була разом з потерпілою, розповіла суду, що вони йшли дорогою, оскільки тротуару обабіч шляху не було, там були лише болото та калюжі. Почувши рух автомобілів позаду, вони розійшлися по сторонах дороги: вона вправо, а потерпіла вліво. Через деякий час почула звук двигуна та розбитого скла, однак не зрозуміла, що відбулось, бо нічого не бачила у темряві. Тож вона почала кликати та шукати померлу.

Повз них проїжджав автомобіль, який вона зупинила та почала пояснювати водієві, що загубила подругу, однак той, вислухавши її, проігнорував та поїхав далі. В подальшому вона все ж знайшла тіло потерпілої та зупинила інше авто, із водієм якої, вони викликали швидку. Також жінка повідомила, що після звуку розбитого скла автомобіль обвинуваченого зупинився за 200 метрів від події, із нього чулись жіночі крики, із автомобіля ніхто не виходив, і згодом він рушив. Обвинувачений приїхав на місце події через майже півтори години із якимось чоловіком, коли вже була швидка.

Натомість пасажирка автомобіля повідомила суду, що на момент події було темно, дорога не освітлювалась, в автомобілі було увімкнуто ближнє світло фар. Під час руху на шляху з`явилась якась тінь, тому обвинувачений від`їхав трішки вліво. Зі слів пасажирки, в якийсь момент почувся шум, склалось враження, що вони в`їхали у якусь яму, або збили тваринку, тому вона запанікувала, і вони зупинились за 100-200 метрів, вийшли із машини та пройшли кілька кроків. Оскільки в темряві вони нікого не побачили, то прийняли рішення знову сісти в автомобіль та рушити.

Окрім того, обвинувачений сказав їй, що по дорозі рухається автомобіль, і якщо сталось щось серйозне, то він зупиниться, однак автомобіль зупинився на кілька секунд та рушив далі. Розуміючи, що все нормально, вони рушили у напрямку Луцька. Потім обвинувачений повернувся на місце події, аби перевірити чи не відбулось чогось поганого.

Врахувавши всі обставини, суд призначив винуватцю смертельної ДТП покарання у виді двох років обмеження волі, змінивши це покарання на рік умовного. Окрім того, на користь потерпілої суд стягнув 90 тисяч гривень моральної шкоди.

Leave a Comment