Волинь Новини

На волинських водоймах заборонять ловити раків: що потрібно знати

Як стало відомо, в українських водоймах розпочинається заборона на вилов раків у період їх другої линьки.

У різних областях України заборона набирає чинності у різні дати. Про це нагадують на Урядовому порталі.

З метою збереження та охорони популяції раків в Україні діє літньо-осіння заборона на вилов цих річкових мешканців. Залежно від погодних умов період початку та закінчення заборони у деяких областях може відрізнятися.

Основна мета заборони – захистити членистоногих у період другої линьки, під час якої вони найбільш вразливі. Линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може продовжуватися до півтора місяця. Саме в цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців.

Лов членистоногих під час заборони є порушенням природоохоронного законодавства відповідно до статті 85 Адміністративного кодексу. За кожен незаконно добутий екземпляр рака порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 гривні та штраф – до 680 гривень.

Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 раків на водоймах загального користування та 50 – на водоймах, де впроваджене платне рибальство. Забороняється вилов цих річкових мешканців у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

Також в Правилах любительського і спортивного рибальства прописано мінімальний розмір рака, який дозволено до лову рибалкам – 10 сантиметрів.

«Малорухливість та природна незахищеність раків під час линьки дуже приваблює любителів легкої здобичі. Тому звертаємося до громадян з проханням бути відповідальними та не нехтувати забороною, адже від того, як пройде цей процес, залежить популяція раків у водоймах України», – кажуть у Держрибагентстві.

Leave a Comment