Волинь Новини

На місці книгарні в Луцьку відкривають кафе. ВІДЕО

Головне фото ілюстративне 

Більше трьох сотень видавництв та 48 книгарень в Україні закрилися впродовж минулого року. Друкована книга вимирає – її витісняє цифровий формат. Або ж кава! У Луцьку на місці колись популярної книгарні “Планета” вже невдовзі кавуватимуть. Не буде тепер і книгозбірні “Освіта”, що по сусідству.

Про це детальніше у сюжеті 12 каналу. 

Чому вимирають книгарні – Ольга Матвєєва з’ясовувала.

Понад півсторіччя у цій будівлі існувала найдавніша книгарня Луцька. Залишилася лише вивіска – й ту невдовзі заберуть. Ще одну комунальну книгарню закрили через те, що виручки за місяць не вистачало навіть і на зарплатню працівникам. В обласній раді договір про оренду із Луцькрадою, якій належить приміщення, вирішили не продовжувати. Так-сяк книгарня проіснувала до травня цього року.

А потім вони почали вивільняти приміщення, навіть нічого нам не повідомляли. Ми проходимо,  бачимо, що приміщення вивільняється. Ми знаємо, що це наше приміщення. Плани його продати у нас – роки три”, – каже керівниця відділу управління майном міської комунальної власності Алла Грабко.

Виручити за нього планують щонайменше 10 мільйонів. Сусідню книгарню “Планета” три роки тому продали за майже 8 мільйонів, тепер замість книг будуть напої: тут вже дооблаштовують кав’ярню. З кожним роком закривається все більше не лише книгарень, а й видавництв.

Сьогодні книгарня не видає, видавництво фактично не працює, тому що сьогодні є гіганти, такі як “Фолія”, “Освіта”, які фактично завоювали весь ринок і мають кошти”, – розповідає власник видавництва Роман Бондарук.

Аби завоювати покупців, великі суми варто вкладати в сучасне обладнання і якісний маркетинг. Лише завдяки вдалій рекламі сьогодні й виживає чимало книгозбірень, запевняє Роман Бондарук. Без неї – завоювати покупців значно складніше. Ще й через те, що з появою цифрових зручностей люди читають все менше паперових книжок.

Втім, в облраді обіцяють: книгарня “Освіта” не зникне.

Ми її реорганізували і передали до “Волиньенергософту”. Можливо, там студенти будуть більше купувати книги”, – каже голова відділу комунального майна Волинської обласної ради Михайло Імберовський.

Чи збільшиться від цього виручка – прогнозувати не береться ніхто. Втім, те, що заклад харчування на місці книгарні користуватиметься більшим попитом – сумнівів не виникає.

Leave a Comment