Новини

Ціни на газ в Україні злетіли до рекордної позначки: як вплине на тарифи

В Україні ціни європейського газу, з урахуванням доставки, досягли рекордної позначки в 16,2 грн за куб. Серед причин такого подорожчання – штучне обмеження поставок з боку Росії.

Це випливає з даних торгів, опублікованих Українською енергетичною біржею (УЕБ). Так, ще кілька місяців тому вартість газу становила близько 9,4 грн за куб. У серпні усереднена вартість досягла вже 15,7 грн, а останні закупівлі обійшлися в 16,2 грн за кубометр, – пише Оbozrevatel.

Скільки коштує газ

Як змінилися ціни на блакитне паливо в Україні

Чому злетіли ціни на газ?

Головний винуватець подорожчання – російський “Газпром”. Напередодні запуску “Північного потоку-2” він штучно занижує обсяги транзиту, в результаті європейські країни не можуть повноцінно заповнити свої сховища.

А від додаткових потужностей Росія також навмисно відмовляється. В результаті ситуація погіршується з кожним тижнем.

Як це вплине на тарифи?

Для тих, хто користується річним тарифом на газ, ситуація не зміниться. Їхня ціна залишиться стабільною. А ось місячна вартість буде зростати. Крім того, варто враховувати, що це впливає і на витрати теплокомуненерго. Це ті компанії, які закуповують блакитне паливо для генерації тепла і гарячої води. І якщо вони витрачають більше, значить, зростуть і тарифи на їхні комунальні послуги.

Нагадаємо, президент США Байден ухвалив рішення піти на поступки Німеччині й Росії і відмовився вводити санкції проти оператора “Північного потоку-2”. Це фактично може дозволити добудувати й запустити газопровід.

Leave a Comment