Волинь Новини

Ринок землі на Волині: за місяць продали 255 гектарів паїв

Упродовж місяця – з часу запуску ринку землі – на Волині продали 255 гектарів паїв. Про це Суспільному розповів начальник обласного управління агропромислового розвитку Юрій Горбенко, – повідомляє Суспільне.

Зі слів Юрія Горбенка, середня ціна за гектар в Україні становить 39 тисяч гривень, на Волині вона нижча – в межах 30 тисяч гривень за гектар. Додає: волиняни продають невеликі площі – від оного до двох гектарів, переважно в південних районах області – Луцькому, Володимир-Волинському та Ковельському.

Ринок землі на Волині: за місяць продали 255 гектарів паївСуспільне Волинь

За місяць волинські нотаріуси уклали 182 угоди купівлі-продажу землі, — каже заступниця голови Волинського відділення Нотаріальної палати України Наталія Ариванюк. З її слів, Волинь – друга після Вінниччини, за кількістю укладених угод купівлі-продажу землі. Каже: процедура може бути тривалою, якщо надані документи мають неточності, або їхній перелік неповний.

При купівлі-продажі земельної ділянки нотаріуси перевіряють:

  • наявність суб’єктів переважного права, які мають спеціальний дозвіл на видобування корисних копалин на ділянці;
  • наступна черга купівлі ділянки належить орендареві такої земельної ділянки;
  • законодавством дозволено виключно до 100 га купувати на фізичних осіб;
  • нотаріуси також перевіряють джерела походження коштів набувача;
  • перевіряють застосування санкцій, здійснюють пошукові реєстраційні дії щодо набувача, відчужувача та самої земельної ділянки;
  • не всім ділянкам присвоєні кадастрові номери, тому при купівлі-продажі землі обов’язково звертаються до землевпорядника.

Станом на 1 липня, із 198-ми тисяч державних актів 30 % в області не мали кадастрового номера й не були внесені до мапи, – розповів перший заступник начальника головного управління Держгеокадастру Анатолій Поляков. Речниця головного управління Ірина Островська-Коц каже, що інформацію про кількість ділянок, яким присвоїли кадастровий номер протягом місяця, спеціалісти збирають. ЇЇ оприлюднять у вересні.

Leave a Comment