Новини

Мовознавець розповів, як Зеленський вчив українську

Президенту Володимиру Зеленському допомагав вчити українськумовознавець Олександр Авраменко.

Про це інформує Gazeta.ua.

“Де тільки не займалися! І в аеропорту в Борисполі, і в Межигір’ї… У нього – свої гастролі, поїздки, у мене – свої. Найчастіше це було в офісі “Кварталу-95″ на Лук’янівці. Два роки він навчався, проте не систематично. П’ять-сім занять – і три місяці або навіть півроку перерва. Потім знову три-чотири – і знов пауза. А для результату потрібна система. Я говорив йому: якщо прочитати книжку, як накачати м’язи, вони не виростуть, треба йти тренуватися – тоді щось буде. Так само і з мовою: треба систематично говорити нею”, – розповів Авраменко в інтерв’ю виданню “Обозреватель”.

Навчання проходило як неформальне спілкування. Зеленському-учню було важко.

“Зеленський має здібності до мов, у нього гарна акторська пам’ять і бажання є. Гальмувало те, що ані в його сім’ї, ані в оточенні ніхто українською не говорив. В офісі були люди, які знали мову, та коли ти один українськомовний, а решта 40 спілкуються російською, складно бути білою вороною”, – пояснив експерт.

Нинішню українську мову президента Авраменко називає “далекою від ідеалу”: “М’які шиплячі, оце “шшьо” замість “що”, росіянізми, кострубаті граматичні форми… Працювати й працювати. Але його життя змусило на українську перейти, необхідність виголошувати промови державною мовою, спілкуватися зі ЗМІ. І говорить він дедалі краще: мовні м’язи тренуються”.

Раніше екс-керівник Офісу президента Андрій Богдан розповів, як допоміг президенту Володимиру Зеленському вивчити українську мову. “Я змушував, щоб усі в його присутності розмовляли українською мовою. Я з ним і всі. Чотири місяці в моїй присутності ніхто не мав права говорити російською мовою”, – сказав Богдан в інтерв’ю журналісту Дмитру Гордону.

Зеленському, за словами Богдана, було важко говорити державною мовою – слова знав, але ніколи не розмовляв нею.

Leave a Comment