Важливо Волинь Новини

«Наш медзаклад один з найкращих в Україні», – очільник Ковельського МТМО

«Краще один раз побачити, ніж сто разів почути», – так Валентин Вітер, очільник славнозвісного Ковельського МТМО, говорить про свій медзаклад, який він очолює трохи більше року. І коли медустанова у невеликому місті демонструє потужності лікарень державного рівня, то це дійсно вражає. Що казати, якщо медзаклад підписав рекордну для країни кількість пакетів медичних послуг – аж 26!, – повідомляє Вісник

«Геть не лікарняна тут атмосфера. Усе так по-домашньому», – на такій думці упіймала себе, ще тільки оглядаючи нове приймальне відділення закладу. Замість яскраво-білих стін радують очі заспокійливі сірі відтінки. Немає притаманного лікарняного запаху. Приймальне відділення тут з нуля побудували усього за пів року. Воно – європейського зразка, із заїздом авто прямо усередину. Сучасний ресепшн оснащений потужним освітленням. Облаштовані оглядова кімната та навіть операційна. Пожежна безпека – на найвищому рівні, лише аварійних виходів сім.

Китайці, які навчають лікарів роботі на надсучасному ангіографі, котрий самі ж і встановили, тут звична картина. До слова,  КТ у медзакладі – найпотужніший в області: 128-зрізовий, вартістю понад мільйон євро!

Потужні зміни усього за рік

Чи можна змінити на краще медичний заклад усього за рік?  Якщо очільник – не просто висококваліфікований лікар, а й відмінний топ-менеджер, то все можливо. І Валентин Вітер – тому приклад. Адже усього за рік з часу його призначення у медзакладі відкрили декілька нових відділень, зокрема, центр кардіохірургії, відновили роботу відділення трансплантації. Закупили нове рентген-устаткування та УЗД-апарат, придбали ендоскопи, встановили уже згадуваний 128-зрізовий КТ.

Нове відділення анестезіології та інтенсивної терапії також відкрилося рік тому. Воно повністю забезпечене найсучаснішою апаратурою: ШВЛ експертного класу, кисневі консолі (лікарня має дві кисневі станції). Усі показники пацієнтів виведені на монітори в ординаторську. Кожна операційна, а їх у відділенні три, з кондиціонерами, аварійним освітленням. Двері – на світлових датчиках для безконтактного відкривання. Стоять газові стерилізатори інструментів. В Україні таких одиниці.

Клініко-діагностична лабораторія Ковельського МТМО – єдина в Україні серед державних та комунальних установ, яка проводить генетичне типування методом ПЛР з підбору донорів та реципієнтів для трансплантації органів. Також тут роблять аналіз на тропоніни, що є золотим стандартом у виявленні інфаркту міокарда. І звісно, біохімічний аналізатор, який дозволяє отримати готовий аналіз крові за дві хвилини.

Тут творять дива

У відділенні працює кабінет дистанційної літотрипсії конкрементів. Це безболісне дистанційне руйнування каменів у нирках, сечоводі і сечовому міхурі за допомогою ультразвуку. У центрі ендоурології  лише цього року шанс на повноцінне життя отримали до десятка хворих з онкопатологіями та вродженими аномаліями розвитку органів сечовидільної системи, зокрема, й нирок. Важливо, що ковельські лікарі мають успішний досвід у лікуванні онкологічних хворих завдяки лапароскопічним методам.

Лікар-віртуоз, який робить дійсно неймовірні операції – це завідувач відділення інтервенційної радіології Олександр Голуб. Саме він разом з колегами вперше на Волині, а може, і у всій Західній Україні, провели кардіохірургічну операцію дитині з вродженою вадою серця без  розрізу грудної клітки. Завдяки малоінвазивним судинним операціям, високій майстерності та новітній апаратурі тут творять дива. Нещодавно у цьому медзакладі вперше провели унікальні складні операції двом пацієнтам, які проходили лікування у кардіохірургічному центрі. Ковельська лікарня стала третьою в Україні (після Києва та Одеси), де за три дні виконали ендоваскулярну оклюзію вушка лівого передсердя. Такі інноваційні операції до цього часу не проводились у нашій країні.

Усі пам’ятають, як Ковельське МТМО прославилося на всю країну тим, що почало проводити трансплантації. Це єдиний такий медзаклад в області. І вже за цей рік тут зробили 22 пересадки органів! Олександр Голуб став першим, хто зі столичними колегами провів трансплантацію нирок. А тепер такі маніпуляції він виконує сам. Навіть пандемія і карантин не стали на заваді пересадці органів та порятунку людського життя.

Київ не міг зробити, а Ковель зробив!

«Коли Олег Самчук йшов від нас (колишній очільник Ковельського МТМО, який працює нині у Львові – авт.), ми думали, що нам кінець. Бо ж нова людина абсолютно не в курсі справ. Але наші побоювання виявилися марними. Нам дуже пощастило з Валентином Вітром. Саме за його сприяння у нас відкрився кардіохірургічний центр. Усі потреби відділень він вирішує миттєво», – розповідає Віктор Антонович Лещук. Він працює у цьому медзакладі з 1976 року. Уже 28 років обіймає посаду завідувача кардіологічного відділення.

Від самих пацієнтів дізнаюся, що на аналізи і діагностику вони не витратили ні копійки. Ліки, які є в переліку НСЗУ, теж безкоштовні. Та й за елементарним – ватою, бинтом, і шприцами – тут не посилають в аптеку. Мають усе своє і в достатній кількості. А годують наче в ресторані!

Працює у Ковельському МТМО подружжя, яке перейшло зі столичної «Феофанії». Це керівник Центру кардіохірургії Володимир Танський і лікар-кардіолог та транспланткоординатор Ольга Танська. І саме Володимир Танський вперше в Україні у районній лікарні у співпраці з трансплантологами НІХТ ім. Шалімова одночасно провели поліорганний забір донорських органів та виконали трансплантацію серця.

Leave a Comment