Важливо Новини

З першого липня ціну на електроенергію піднімуть майже вдвічі

В Україні з 1 липня впровадять нові умови постачання електричної енергії за умовами спецзобов’язань (ПСЗ). Імовірно, вартість струму збільшиться з 1,68 до 2,5-3 грн за кВт/год, залежно від обсягів споживання.

Про це повідомляє БУГ

Підвищення зачепить не всіх. Чим вище споживання, то більше доведеться платити. Ймовірно, зростання стосуватимуться тільки тих, хто використовує від 300 кВт/год струму на місяць. За кожну наступну кВт/год їм доведеться платити за новою ціною. З іншого боку, зараз розглядають можливість повернути пільгові тарифи для тих, хто витрачає до 100 кВт/год на місяць.

“Я завжди виступав за те, щоб для тих, хто споживає більше ніж 500 кВт/год, ввели вищий тариф. Якщо у людини великий будинок і багато техніки, вона може платити 2,5 грн. Так зараз і розмірковує Кабінет міністрів. Вони спочатку думали про обсяг понад 300 кВт/год, а потім від 500 кВт/год. Такі ціни (2,5 грн за кВт/год) планують встановити 1 липня”, – розповідає глава департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при КМДА Олег Попенко.

На думку експерта, варто ввести чотири різні тарифи: на перші 100 кВт/год у розмірі 90 коп., від 100 до 500 кВт/год – 1,68 грн, від 500 до 1000 кВт/год – 2,5 грн, і вище за 1000 кВт/год – більше ніж 3 грн. Однак і це не вирішить нестачі коштів на компенсацію вартості генерації струму.

Leave a Comment