Волинь Новини

Психологиня з Луцька порадила, як подолати надмірну тривожність

Луцька психологиня Олена Будько розповіла все про надмірну тривожність та боротьбу з цим відчуттям.

Про це пише журнал Space.

Почуття тривожності може завадити у відповідальних життєвих ситуаціях, зокрема: важливі перемовини, співбесіда, екзамени, побачення тощо. Подолати тривожність насправді не так і просто, як, наприклад, справитись з певним конкретним страхом, каже психологиня.

ПРИЧИНИ ТРИВОЖНОСТІ

Різні емоційні переживання протягом певного часу, підвищене психоемоційне навантаження;
особливості виховання та атмосфера в сім’ї;
посттравматичний стрес;
внутрішній конфлікт (проблеми з власною самооцінкою, незадоволеність, нереалізованість).

Тривожність може проявлятись (часто проявляється) і на фізичному рівні: головокружіння, головний біль, відчуття здавленості у грудях, тремтіння, підвищений пульс, підвищена пітливість, загальна слабкість, нудота, синдром подразненого кишечника (часті позови у туалет), затерпання кінцівок, порушення терморегуляції.

ЯК ВИЙТИ ЗІ СТАНУ НАДМІРНОЇ ТРИВОГИ?

Декількох методів, які допоможуть заспокоїтись та вийти з стану тривожності:

Найперше і найважливіше – це обов’язково впорядкувати режим сну, повноцінно висипатись та частіше бувати на свіжому повітрі.
Результати багатьох досліджень підтверджують значну користь фізичних навантажень, тобто заняття будь-яким видом спорту: під час тренувань відбувається викид адреналіну, тому у людини, що страждає на підвищену тривожність, рідше виникає безпричинне хвилювання.

Важливо обмежити вживання алкоголю, оскільки він негативно впливає на емоційний стан і тривожність буде лише підвищуватись.

Запам’ятайте, алкоголь – це депресант, аж ніяк не антидепресант.

Шукайте гойдалку або автомобіль. Французькі психологи довели, що погойдування значно знижує рівень тривожності (пам’ятаєте, як мама колихала вас у дитинстві). Тому багатьох заспокоює їзда на автомобілі, знижує збудження і тривогу. Гойдалка теж працює за схожою схемою.

Проаналізуйте ваше оточення, адже воно може вам допомогти вирішити вищевказану проблему або, навпаки, погіршити. З тими, хто занижує вашу самооцінку словами або вчинками, варто розпрощатися. Нехай поруч будуть ті, хто підтримає вашу віру у себе, помічають ваші достоїнства та радіють вашим успіхам.

Позитивно також діють методики автотренінгу, афірмації та дихальні практики, медитації.

Якщо відчуваєте, що тривожність не відступає і справитись самостійно з нею ви не в силах, не соромтесь звернутись до психолога чи психотерапевта. Адже вчасна допомога суттєво змінить якість вашого життя та допоможе закріпити позитивні результати на довготривалий термін, наголошує Будько.

Leave a Comment