Волинь Новини

На Волині притягнуть до відповідальності продавців за незаконний збут риби

Як стало відомо, у період з 26 квітня до 6 травня 2021 року Волинський рибоохоронний патруль задокументував 24 порушення природоохоронного законодавства.

Про це Район.Шацьк повідомили у Рибоохоронному патрулі Волині.

Так, склали 21 протокол за порушення Правил рибальства (ч. 3 ст. 85 КУпАП) та два – за незаконний збут водних біоресурсів (ч. 1 ст. 88-1 КУпАП). Крім того, оформили один акт виявлення та вилучення безхазяйного майна.

«За даний період на порушників наклали 1 173 грн штрафів. Під час проведених рибоохоронних заходів державні інспектори вилучили 5 кг риби та 8 од. заборонених знарядь лову. Запобігли збитка рибному господарству на суму 2 380 грн», – повідомив керівник Волинського рибоохоронного патруля Тарас Куньчик.

Для прикладу, 28 квітня в ході спільного рибоохоронного рейду з працівниками поліції на водних об’єктах Камінь-Каширського району Волинської області викрили ряд порушень Правил рибальства. Так, на річці Турія, поблизу села Бузаки Камінь-Каширської ТГ двоє громадян ловили рибу з перевищенням допустимої кількості знарядь. Один рибалив з 12-ма вудками, інший з 9-ма, попри нерестову заборону. На громадян склали протоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП та наклали відповідні штрафні санкції.

З рибалками провели роз’яснювальну роботу щодо відповідальності за порушення Правил рибальства в нерестовий період та про заборону вилову маломірної риби, адже деякі рибалки виловлювали дворічок сазана. Мінімальні розміри риб дозволених для лову визначені Правилами рибальства.

30 квітня в ході рибоохоронної роботи на ринках Шацької ТГ Ковельського району Волинської області викрили порушення порядку збуту водних біоресурсів. Так, двоє громадян на ринку смт Шацьк продавали рибу (карась сріблястий та плітка) без документів, що підтверджують законність придбання та походження риби.

На осіб склали протоколи за ч. 1 ст. 88-1 КУпАП. Матеріали справ направлено до районного суду для притягнення порушників до відповідальності.

Рибу виловлену з дотриманням Правил любительського та спортивного рибальства, можна використовувати лише для особистого споживання та заборонено для продажу. Стаття 88-1 КУпАП визначає, що порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів тваринного або рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від 510 до 1 700 грн з конфіскацією об’єктів тваринного або рослинного світу чи без такої.

З першого квітня розпочалася нерестова заборона на вилов водних біоресурсів. Відповідно до Правил любительського та спортивного рибальства, під час нересту дозволяється виключно любительське рибальство однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега за межами нерестовищ.

Leave a Comment