Новини

Крали до мільйона щодня: СБУ викрила шахраїв, які «чистили» банківські рахунки громадян

Служба безпеки України нейтралізувала діяльність міжрегіонального угруповання, яке викрадало гроші з банківських рахунків громадян: щоденний «прибуток» зловмисників становив до мільйона гривень.

Про це йдеться у повідомленні пресцентру СБУ, передає Укрінформ.

Попередні дані слідства вказують, що організували оборудку четверо жителів Запорізької області та Дніпра. Для її реалізації ділки облаштували у Мелітополі підпільний колцентр, де «працювало» майже 50 операторів. До реагування з боку оперативників спецслужби схема діяла кілька місяців.

Видаючи себе за працівників банків, персонал телефонував клієнтам фінустанов і виманював від них інформацію про CVV-код, номери і пін-коди платіжних карток. Після отримання доступу до клієнтських рахунків зловмисники переказували кошти на підконтрольні банківські рахунки.

Для «роботи» із зарубіжними клієнтами ділки також використовували незаконну маршрутизацію міжнародного телефонного трафіку.

Під час обшуку в приміщенні колцентру правоохоронці виявили: 51 од. комп’ютерної техніки зі шкідливим програмним забезпеченням; обладнання для IP-телефонії; інструкції для працівників з покроковими діями під час спілкування з «клієнтами»; мобільні телефони, чорнові записи та інші докази протиправної діяльності.

Наразі вилучене обладнання направлено на експертизи.

У межах кримінального провадження за ч. 1 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії для встановлення всіх осіб, причетних до схеми, а також коло постраждалих громадян.

Leave a Comment