Волинь Новини

“Якби не ковідний госпіталь в пологовому, була б катастрофа”, – Ігор Поліщук

Якби не тимчасовий інфекційний госпіталь, розгорнутий в окремому корпусі Луцького клінічного пологового будинку, ситуація з хворими на коронавірус стала б критичною.

Як розповів Інформаційному агентству Волинські Новини Луцький міський голова Ігор Поліщук, наразі підстав для введення в місті локдауну немає. Ситуація в Луцьку порівняно з іншими областями країни залишається відносно стабільною, а у всеукраїнському рейтингу за кількістю нових випадків COVID-19 обласний центр завжди опиняється в кінці.

«За минулу добу в нас зареєстровано 57 нових випадків – це не надто багато. Ми маємо 122 вільних ліжка в лікувальних закладах, які знаходяться в нашому місті. Це – тимчасовий інфекційний госпіталь на базі пологового будинку, Волинська обласна інфекційна лікарня та обласна клінічна лікарня. Наприклад, у тимчасовому інфекційному госпіталі сьогодні на лікуванні перебувають 66 пацієнтів. Варто зауважити, що в обласній клінічній лікарні в Боголюбах та інфекційній лікарні вільних місць для людей, хворих на коронавірус, тих, хто потребує кисневої підтримки, є 68. Тобто, якби тимчасовий ковідний госпіталь на базі пологового будинку не працював, у нас залишилися б два вільних місця. Тоді ситуація була би критична. Якби не цей ковідний госпіталь, у нас давно була б червона зона, бо ми не мали б потрібного показника вільних ліжок із доступом до кисню», – пояснив Ігор Поліщук.

Як акцентував, без тимчасового госпіталю на базі пологового будинку ситуація складалася б критично, адже далі розширювати коронавірусні відділення в інфекційній чи клінічній лікарнях просто фізично неможливо.

«На жаль, торік було багато інформації про те, що пологовий таким чином буде фактично ліквідований. Однак ми бачимо, що ця інформація не відповідає дійсності. Ми бачимо, що пологовий будинок працює у відокремленому корпусі, а пологи приймають як і раніше. До того ж, ми розвиваємо та підтримуємо заклад: відкрили нове відділення, придбали рентгенівський апарат за 1,2 мільйона гривень, уклали договори з Національною службою охорони здоров’я по різних пакетах, зокрема ті, які передбачають отримання фінансування», – сказав мер.

Як наголосив, треба бути максимально готовими до того, що епідситуація може погіршитися.

«На сьогодні ми готові до цього, адже два тижні тому було встановлено дві кисневі станції в пологовому будинку, є киснева мережа з розетками на 110 ліжок, нараховується 50 кисневих концентраторів безпосередньо в медзакладі, до кожного з яких одночасно можна підключити дві людини. В нас є 15 кисневих концентраторів на складі і ще 10 апаратів закупили. Тобто ми готові буквально за кілька днів збільшити кількість ліжок із доступом до кисню з 122 наявних до 240».

Міський голова не виключив: у разі необхідності доведеться перепрофільовувати лікарів з інших відділень Луцької міської клінічної лікарні для надання допомоги хворим із коронавірусом.

Насамкінець Ігор Поліщук закликав лучан берегтися, а в разі появи симптомів коронавірусу відразу звертатися до сімейного лікаря. «Ми бачимо, що від ускладнень, пов’язаних з коронавірусом, люди помирають. Часто це трапляється, тому що вони звертаються за допомогою надто пізно… А ми, своєю чергою, будемо дбати, аби ті лучани, які будуть змушені госпіталізуватися, лікувалися в належних умовах, і щоб їх було куди госпіталізовувати».

Ольга ШЕРШЕНЬ

Leave a Comment