Новини

Заробітчанам можуть на кілька років заборонити в’їзд до Польщі: назвали причини

Українським заробітчанам можуть заборонити в’їзд на територію Польщі та інших країн в ЄС у разі, якщо вони порушать одне з правил чужої держави. Найпоширеніше порушення – відсутність робочої візи.

Про це в коментарі OBOZREVATEL повідомила глава комітету з міжнародного права Асоціації правників України Ганна Буквич. За її словами, такі люди часто далі живуть в країні після закінчення візи. В такому випадку вони не можуть звертатися до держорганів, зробити яку-небудь довідку, адже практично не мають прав.

“Як тільки країна виявляє, що така людина працює без дозволу на працевлаштування, вона може вдатися до таких заходів, як штраф і екстрадиція, – каже Анна Буквич. – Екстрадиція це найбільш жорсткий захід, який, зазвичай застосовується в країнах Європи. У деяких інших країнах досить тільки штрафу. Стягнення за таке порушення вимірюються в тисячах євро. Але суми можуть бути різні й залежать від країни і строку порушення. До того ж, якщо ви вчасно не сплатили штраф, він подвоюється”.

Якщо людина була помічена в порушеннях митного режиму, їй заборонять в’їзд у країну (а в Європі – в шенгенську зону) на кілька років. І після зняття заборони – у візі, навіть туристичній, можуть відмовляти.

Серед порушень митного режиму, в яких також були часто помічені українські заробітчани:

  • відсутність медичної страховки;
  • відсутність реєстрації в органах внутрішніх справ приймаючої країни або міграційних органах;
  • несплата штрафів за дрібні правопорушення, наприклад, порушення правил дорожнього руху.

Leave a Comment