У Верховній Раді кажуть, що за таким принципом зараз працюють більш як 90% компаній
В Україні збираються вивести з тіні зарплати «у конвертах», зменшити обсяг готівкових розрахунків і домогтися узаконення трудових відносин між працівником та роботодавцем.
Як це планують зробити в інтерв’ю «Главкому» розповів голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Питання про виведення заробітних плат «з конвертів», як зараз працює більше 90% компаній, лежить не лише в податковій чи в адміністративній площині, хоча податкова і є вирішальною.
Наприклад, ми з вами як роботодавець з працівником хочемо регулювати відносини: якщо ви не здаєте матеріал вчасно, то я вас штрафую і ви не проти цього. А в межах нашого діючого трудового законодавства ми не можемо цього зробити.
Третє – якщо в мене бізнес орієнтований на валюту, я можу сплачувати вам зарплату у валюті, нівелюючи валютні ризики, і при цьому, звісно, не платити податків.
Ми повинні зменшувати обсяг готівкових розрахунків у нашій державі, виходити в cashless, треба прийняти новий Трудовий кодекс. Ми повинні припинити війну на Сході, яка генерує величезний обсяг готівки. Тобто це ціла низка заходів, які спрямовані на детінізацію, – розповів очільник профільного парламентського комітету.
Нагадаємо, що 8 лютого Кабінет Міністрів схвалив законопроєкт, в якому визначено сім ознак наявності трудових відносин:
- виконання особою роботи за конкретною кваліфікацією, професією, посадою за дорученням та під контролем особи, в інтересах якої виконуються роботи;
- здійснення регулювання процесу праці, що має постійний характер та не передбачає встановлення особі конкретного визначеного результату за певний період;
- виконання роботи на робочому місці, визначеному або погодженому з особою, в інтересах якої виконуються роботи, з дотриманням встановлених нею правил внутрішнього трудового розпорядку;
- організація умов праці, зокрема, надання обладнання, інструментів, матеріалів, робочого місця, особою, в інтересах якої виконуються роботи;
- систематична виплата винагороди особі, яка виконує роботу;
- встановлення особою, в інтересах якої виконуються роботи, тривалості робочого часу та часу відпочинку;
- відшкодування поїздок та інших фінансових витрат, пов’язаних з виконанням роботи, особою, в інтересах якої виконується робота.
У разі ухвалення цього закону Верховною Радою, за наявності щонайменше трьох ознак із семи роботодавець буде зобов’язаний укласти з працівником трудовий договір.