Важливо Новини

Українцям заплатять за сидіння на карантині

Як повідомляє офіційний сайт Верховної ради України, починаючи з четвертого березня набуває чинності закон, згідно з яким українці, позбавлені роботи, мають право на матеріальну допомогу.

На кого поширюється нова ініціатива і в яких випадках?

Відповідно до закону від четвертого березня, в Україні право на допомогу мають будь-які безробітні громадяни, причому не тільки під час карантину, а взагалі при будь-яких надзвичайних ситуаціях. Раніше законодавство передбачало допомогу тільки при частковому безробіттю для громадян, які втратили частину доходу через карантинні заходи, і тільки в тому випадку, якщо вони були застраховані.

Конкретний список надзвичайних ситуацій знаходиться на розгляді. З моменту, коли документ вступає в силу, Кабімент міністрів отримує право визначати розмір виплат, терміни їх надання та умови, на яких їх надають. Відзначимо також, що рекомендація розширити обсяг допомоги для безробітних була надана Верховній Раді ще в кінці минулого року. У тій же рекомендації містилася пропозиція надавати допомогу не тільки при епідемії COVID-19, а взагалі при будь-яких карантинних і надзвичайні заходи.

Також нагадаємо, що раніше уряд уже допомагав громадянам фінансами, щоб компенсувати хоча б частину коронавірусних витрат. Це рішення було прийнято в кінці 2020 року. Виплати становили вісім тисяч гривень, і проводилися протягом першої частини січня. Право на них мали як підприємці, так і прості працівники постраждалих підприємств. Всього їх отримало близько півмільйона громадян нашої країни.

Leave a Comment