Важливо Новини

Буде новий локдаун? В Україні спрогнозували по 20 тисяч випадків COVID-19 на добу

Епідемія коронавірусу в Україні набирає обертів. На тлі стрімкого зростання захворюваності прем’єр-міністр Денис Шмигаль заговорив про посилення карантинних обмежень по всій країні, як це було після Нового року.

До України потрапив небезпечний штам COVID-19

Напередодні головний санітарний лікар Віктор Ляшко підтвердив підозри медиків із регіонів: в Україні таки виявили британський штам коронавірусу. Саме цей факт може бути однією з причин нової хвилі епідемії, відзначили найавторитетніші лікарі країни, передає OBOZREVATEL.

Британський штам значно швидше поширюється, він небезпечніший, ніж інші мутації COVID-19. Протягом останнього місяця, незабаром після того, як у країні закінчився локдаун, українці стали частіше хворіти. В останні дні фіксується по 10 тисяч нових випадків на добу. І це лише за офіційними даними.

Минув рік із початку епідемії в нашій країні, але коронавірус змінився і став більш агресивним, сказала головна інфекціоністка України Ольга Голубовська.

“Зараз новий перебіг, зовсім інший. Захворювання дуже сильно змінилося, стало ще більш непередбачуваним і тривалим. Якщо раніше воно тривало два тижні, потім ставало легше, то тепер нічого подібного – погіршення може бути і на третьому тижні, а також на четвертому. До того ж абсолютно раптове. Буває, готуємо хворих на виписку, а вони за ніч сильно десатурують (падає насиченість крові киснем. – Ред.) і доводиться все спочатку. Стало багато раптових смертей і важких пацієнтів у 30-річному віці”, – уточнила вона.

Нова хвиля вдарить по всіх регіонах

Із Голубовською погоджується також її колега і колишній глава Центру громадського здоров’я Володимир Курпіта. За його словами, в Україні починається чергова хвиля, протягом наступного тижня-двох вона може дійти до східних кордонів.

“Не відкидається, що вкотре в Одесі й Харкові буде той же капець, який був у листопаді. Виникає питання: лікарні готові, кисень є, тестування підвищиться, ліки є? Ми нічого не знаємо. У нас немає точних даних, скільки саме українців перехворіло. Навіть якщо це 5-10 млн населення – це не половина країни. Решта не хворіла і не має імунітету. Коронавірус – все ще страшно, незважаючи на те, скільки вам років і який у вас стан здоров’я. Навіть якщо перехворіє половина населення – це не означає, що вірус припиниться. Він буде доти, доки з ним не переконтактують усі”, – каже лікар.

Україна наближається до нового локдауну?

Поки ніхто з медиків і фахівців МОЗ не береться прогнозувати, коли ж епідемія COVID-19 може піти на спад. Чи введуть локдаун по всій країні знову – відповісти важко. Хоча прем’єр-міністр Денис Шмигаль такої ймовірності повністю не відкинув.

“Незалежно від штамів, захворювання буде рости. Ми працюємо над локалізацією спалахів, зокрема і з їх стримування. Робимо ставку на те, щоб зростання не перейшов на рівень країни. Тобто епідемія розвиватиметься, але підконтрольно. Поки не можемо говорити про конкретні сценарії, тому що їх багато, так само, як і невизначеності”, – уточнив Юрій Ганіченко, керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки, який робить прогнози щодо розвитку епідемії для МОЗ.

Із власних джерел стало відомо, що за одним зі сценаріїв, який називають песимістичним, через 2-3 тижні в Україні очікується до 20 000 хворих.

Не заперечується, що тоді уряд змушений буде ввести новий загальнонаціональний карантин.

Спад захворювання можливий із початку квітня?

Як зазначав в інтерв’ю головний лікар Українського центру контролю і моніторингу захворювань МОЗ Роман Родина, зростання епідемії коронавірусу в лютому-березні в Україні був досить прогнозованим. Однак, за його словами, вже з початку квітня має стати легше.

“Епідемічна крива ГРВІ починає йти на спад із другої половини березня до квітня. За рахунок впровадження додаткових епідеміологічних заходів у “червоних” зонах через 2-3 тижні захворюваність повинна зменшитися. Але це за умови дотримання карантину як громадянами, так і суб’єктами підприємницької діяльності”, – уточнив Родина.

Усіх врятує тільки вакцинація

У МОЗ просять українців не відмовлятися від вакцинації, оскільки після щеплення імунітет від коронавірусу буде більш тривалим і стійким.

“Людям слід ще краще захищатися, тому що британський штам дійсно швидше передається, і не боятися вакцинації. Держава покриває вартість вакцин для всіх охочих. Ми не забороняємо допуск вакцин на приватний ринок, але сьогодні у приватних постачальників немає можливості привезти її. Якщо не буде глобального дефіциту препарату і все буде виконуватися згідно з законтрактованими графіками поставки, думаю, що група 18-59 років, яка в останньому етапі вакцинації, почне її вже цього року”, – доповнив Віктор Ляшко.

І поки українці не поспішають робити щеплення, Ізраїль уже став першою у світі країною, яка перемогла коронавірус, зазначив її прем’єр-міністр Біньямін Нетаньяху. Досягти таких успіхів вдалося саме завдяки масовій і оперативній вакцинації.

Leave a Comment