Новини

Журналістка розказала про страшні реалії коронавірусного колапсу. ВІДЕО

Журналістка Наталя Нагорна, яка побувала у Коломийській центральній лікарні на Івано-Франківщині, де зафіксували спалах коронавірусу, розповіла жахливі історії пацієнтів, які борються із життям через COVID-19.

Передає Обозреватель.

На своїй сторінці у Facebook вона зазначила, що робила сюжет, але деякі історії, за її словами, не можна показувати у телевізійному форматі. Зокрема, вона розповіла про двох братів, які померли від COVID-19 в один день, а їхня мама кричала: “Врятуйте мені хоча б одну дитину!” (щоб подивитися відео, доскрольте до кінця).

Як розповідали журналістці лікарі установи, вони щодня чекають закінчення своєї зміни, аби не бачити, що хтось помирає.

“Іноді чекаєш нової зміни лікарів – наче сонечка, що сходить. Бо розумієш, що пацієнт якийсь от-от помре. Дуже хочеться втікти і не бачити”. Інший лікар каже, що лишилися “справжні медпрацівники, а не пасажири в медицині”. Каже, от закінчиться зміна і поїде по знайомих лікувати, бо майже всі хворі”, – написала Нагорна.

За її словами, у лікарні є безкоштовні ліки, однак їх не вистачає для усіх хворих.

“Людям страшно, вони шукають дорогі ліки, купують їх. Ну, якщо є гроші. А ще плачуть. Кажуть, “я вмираю”. Або в множині “вмираємо”. Вийдеш у двір і скажеш комусь, що там на 4 поверсі люди вмирають просто зараз – повільно і неприємно вмирають – ніхто не повірить. Скажуть, “та це тобі треба, щоб ми вкололи галіму індійську вакцину”. Ні, я не про вакцину. Жодного слова тут про вакцину. Там люди вмирають. По-справжньому”, – сказано у повідомленні журналістки.

За її словами, хворим на коронавірус у Коломийській лікарні майже усім важко дихати. Дехто через нестачу кисню у крові падає прямо у коридорі. Також у лікарні є волонтери. Переважно – родичі пацієнтів.

“Вчора помирала жінка, 49 років. Її мама теж була серед волонтерів. Мама – медик. Мама розуміє, що її дитина помирає. Але не може в це повірити. Тут немає прогнозів, хто “легкий”, а хто “важкий”. “Поклали пацієнта, прийшов своїми ногами. Наступного дня був серед тих, хто в агонії. Хто б подумав, що він помре?”. А тут якраз пацієнта переводять з однієї палати в іншу. Без кисню. Це 10 секунд. Пацієнт кричить. Він боїться вмерти просто тут і зараз. Раптом припиняє кричати. Дихає. Але лікар жаліється на нього. “Він не слухається. Відмовляється від маніпуляцій. Ми навряд зможемо його врятувати”, – розповіла журналістка.

Leave a Comment