Важливо Волинь Новини

Була загроза втрати функцій кінцівки: лікарі Ковельського МТМО врятували чоловіка видаливши грижу

Лікарі Ковельського МТМО видалили чоловіку величезну міжхребцеву грижу, розміром 14 мм, яка загрожувала втраті функцій нижньої кінцівки.

До нейрохірурга звернувся 42-річний пацієнт, який скаржився на різкий біль у спині з поширенням у ліву нижню кінцівку. Про це повідомили в Ковельському МТМО. 

Такий стан у нього виник внаслідок значного фізичного навантаження. Після проведення магнітно-резонансної томографії поперекового відділу хребта було виявлено грижу міжхребцевого диску L4- L5 (розміром 14 мм) з компресією нервового корінця L5. Такий діагноз є прямим показом до термінового оперативного втручання. Адже є загроза втрати функцій кінцівки.

Бригадою лікарів у складі нейрохірурга Юрія Новака, лікаря-травматолога Андрія Римарчука та анестезіолога Ольги Бондарчук за допомогою електронно-оптичного перетворювача було проведено мікродискектомію L4- L5 зліва. Операція з видалення грижі пройшла успішно і пацієнт уже на 4-й день пішов додому.

Лікарі наголошують: якщо вас турбують тривалі болі у спині – не зволікайте із зверненням до лікаря. Міжхребцева грижа – захворювання, яке «молодшає». Якщо раніше схильними до неї були переважно пацієнти старші 50 років, то сьогодні ця патологія вражає молодих людей працездатного віку, які мають сидячу роботу або ж тривалі фізичні навантаження.

Leave a Comment