Новини

Українці знайшли спосіб, як не платити за комуналку

Українці, щоб не оплачувати комуналку, встановлюють на лічильники спеціальні магніти або ж відразу купують зіпсовані прилади обліку. Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL. 

У такому разі, наприклад, якщо у всіх мешканців будинку стоять лічильники на воду, але в одній квартирі за допомогою магнітів спотворюють показання, різницю розділять на всі квартири. Тобто за того, хто недоплачує, свої гроші віддадуть усі сусіди.

Продавці “особливих” лічильників навіть не ховаються. Як розповіла членкиня Національної комісії з питань енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) Ольга Бабій, їх “у комплекті з магнітом” продають навіть на ринках.

Крім того, працюють цілі сайти, які не тільки пропонуть заборонену послугу, а й відкрито рекламуються через Google.

Лічильники з магнітом рекламують у мережі

Крадіжка комуналки за різними оцінками сягає 5% загального споживання.

Раз на 3-4 роки лічильник знімають на перевірку, під час якої стежать за тим, щоб він працював як слід. Під час такої перевірки можуть також виявити сліди від магнітів, вбудовані предмети, втручання в конструкцію приладу обліку.

Рано чи пізно кожен порушник може в своїй платіжці отримати багатотисячний борг. Крім того, в одному з обленерго, сам лічильник під дією магніту зламається значно швидше: його доведеться міняти.

Leave a Comment