Волинь Новини

Начальницю з Ковеля судили за премії своїй рідній сестрі

Ковельський міськрайонний суд розглянув матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності начальниці ремонтного житлово-комунального підприємства №2 Наталії Гейко.

В судовій постанові не вказується, яка державна установа направила їх до суду, – передає Ковель медіа.

Провина Наталії Гейко полягає в тому, що протягом 2019 року вона підписувала накази про виплату доплат і премій працівникам РЖКП №2, серед яких була її рідна сестра – старший інспектор з кадрів, якій призначалися премії в розмірі 100, 150 та 200% посадового окладу (по 4 948,50 грн, 7 755,50 грн та 10 340,06 грн). При цьому керівниця не повідомила у встановленому Законом порядку (не пізніше наступного робочого дня) Ковельську міську раду або Національне агентство з питань запобігання корупції про наявність у неї реального конфлікту інтересів, чим порушила вимоги пункту 2 частини першої статті 28 Закону України «Про запобігання корупції».

В судовому засіданні Наталія Гейко свою вину не визнала, сказала, що безпосереднім керівником сестри є головний інженер, мовляв вона не перебуває у її прямому підпорядкуванні, а розмір премій не перевищував преміальні інших працівників.

Адвокати начальниці (їх було двоє) підтримали ці аргументи і просили закрити провадження.

Прокурор Надія Артиш виступила за покарання керівниці комунального підприємства.

Суддя Ковельського міськрайонного суду Тетяна Денисюк визнала Наталію Гейко винною у вчиненні адміністративних правопорушень, але закрила провадження у справі у зв’язку із закінченням на момент розгляду справи строків накладення адміністративного стягнення.

Згідно матеріалів справи, вчинені Гейко Н.М. правопорушення виявлені відповідно 18.05.2020 року та 02.06.2020 року, коли Управління стратегічних розслідувань отримало інформацію від НАЗК та Ковельської міської ради про відсутність повідомлень Гейко Н.М. про конфлікт інтересів.

Строки притягнення Гейко Н.М. до відповідальності закінчились відповідно 18.08.2020 року та 02.09.2020 року.

Тривалість розгляду справи зумовлена процесуальною поведінкою Гейко Н.М. та її адвокатів, яка не була спрямована на реальний захист інтересів особи – говориться у постанові суду.

Наталія Гейко обіймає посаду начальника РЖКП №2 з 29 червня 2016 року. У 2018 році контракт із нею продовжено ковельським міським головою до 30 червня 2023 року.

Leave a Comment