Новини

До року в’язниці засудили хворого на коронавірус, який втік із лікарні у Польщі

Як стало відомо, Лодзький окружний суд у Польщі засудив до року ув’язнення хворого на коронавірус чоловіка, який втік з лікарні у місті Зґєж. Втечу визнали небезпечною стосовно інших осіб, яких він міг заразити.

Сам обвинувачений своєї вини не визнає і каже, що вийшов з лікарні, «щоб провітритися», – пише lodz.wyborcza.pl.

54-річний громадянин Польщі Адам К. відчув симптоми коронавірусної хвороби, коли повертався з Німеччини.

Їхав автобусом з 80 людьми, подорож тривала понад 30 годин, тому ризик заразитись був високим. По дорозі самопочуття чоловіка різко погіршилось – температура швидко піднялась і з’явилися проблеми з диханням.

До чоловіка викликали «швидку», яка повезла його до лікарні з підозрою на коронавірус, там йому одразу зробили тест.

Результатів він, певно, вирішив не чекати – вискочив через вікно і автобусом поїхав до Лодзі у гості до сестри. Через три години після втечі його затримала поліція, і того ж дня його тест на Covid-19 показав позитивний результат.

Чоловіку загрожувало покарання до 8 років позбавлення волі.

На думку прокурора, справедливим вироком для обвинувачуваного було би три роки у в’язниці, адже через власну безвідповідальність чоловік міг заразити багатьох людей:

Це навіть не крайня безвідповідальність, це крайнє наражання інших на небезпеку. Саме така поведінка людей призвела до ситуації, яка зараз панує у світі, – каже суття Адам Каровіч.

Вирок ще можна оскаржити. Обвинувачений стверджує, що був переконаний, що він здоровий, і тому не міг нікого заразити. Додає також, що він «просто хотів провітритися, покурити і сходити в душ», але зараз вчинив би інакше.

Leave a Comment