Важливо Волинь Новини

“242 дні пекла”: волинський “кіборг” поділився спогадами оборони Донецького аеропорту

16 січня – День пам’яті захисників Донецького аеропорту.

Один з тих, кого нині називають “кіборгом” – волинянин Юрій Хомич. У цей день чоловік згадує тих хто не повернувся додому зі сходу, – передає Суспільне.Волинь.

Побратими назвали Юрія “Байкер”. На схід чоловік каже: пішов добровольцем, аби захистити кордони своєї державу і власну сім’ю.

“Я прийняв таке рішення: поїду, бо з мене буде користь. Пішов у військкомат, мене призвали у 80-ту аеромобільну бригаду, в третій батальйон, який надалі брав участь у захисті Донецького аеропорту”, – пригадує військовий.

День пам'яті "кіборгів": спогади волинянина, який боронив летовище

Юрій Хомич обійняв посаду головного старшини батальйону. Військовий каже: бої за донецьке летовище тривали 242 дні, до 22 січня 2015-го: “це були російські солдати. Бо в нас були полонені з військовими квитками, у формі. А ми кажемо, що у нас війни не має”, – каже Юрій.

Донецьке летовище, крім військових, обороняли медики й волонтери, розповідає чоловік. чоловік.

“Це Львівська, Івано-Франківська, Волинська області, але були хлопці із Донецька і Луганська. І ніхто нічого не ділив, бо це була єдина добровольча силаЦе люди, які готові жертвувати своїм життям заради майбутнього України”, – каже волинянин.

Себе “кіборгом” військовий не вважає, каже цього звання удостоєні його побратими: “кіборги – це люди, які залишилися там, які ціною власного життя полягли там. Хлопці, які попали в полон. Це люди з великої літери. Це – кіборги.

Юрій Хомич каже: якщо ситуація на східних рубежах країни погіршуватиметься – візьме наплічник і знову повернеться на передову.

Нагадаємо, оборона Донецького аеропорту продовжувалася 242 дні. Бої тривали з вересня 2014 року до 22 січня 2015. За даними українського проєкту “Книга пам’яті полеглих за Україну”, під час оборони Донецького аеропорту загинули сто українських військових.

Leave a Comment