Новини

У Польщі не заплатили українським заробітчанкам і вигнали їх серед ночі на вулицю

Як стало відомо, у соцмережах набрало шаленого розголосу відео, відзняте напередодні у Польщі.

На ролику, як пише Вголос, зафіксовано інцидент, який шокував не лише українців, але і самих поляків.

Жінка-роботодавець скористалася важкою працею заробітчан з України й Молдови, а тоді виставила їх серед ночі на вулицю попри те, що договір на проживання ще був чинним. Разом з тим, підприємець не заплатила найманим працівникам за роботу.
Свідком сварки, яка зав’язалася між роботодавцем та заробітчанами на вході до одного з будинків (скоріш за все – помешкання, в якому жили працівники), стала інша громадянка Польщі Евеліна Герман.

Зрозумівши, в чому полягає проблема, жінка обурилася позицією роботодавця і заступилася за заробітчан. Відео з місця інциденту вона виклала на своїй сторінці у соцмережі Фейсбук.

До цього моменту відео зібрало майже 700 000 переглядів та десятки тисяч вподобань і поширень.

У коментарях користувачі-поляки також обурились тим, що роботодавець поставилася до заробітчан як до сміття. Водночас юзери подякували пані Герман за те, що відстояла права працівників.

“Добре, коли в чужій країні знаходяться такі люди як пані Ewelina Herman.
В цій ситуації роботодавець вигнала на вулицю людей, які працювали на “чорно” і не заплатила їм грошей.
Вони не знали ні мови, ні як і за якими документами вони можуть легально працювати, чим і скористалася пані роботодавець.
Пані Евеліна стала на їхній захист, викликала поліцію і готова була звертатися і в органи праці, і навіть до президента»,  – розповідають деталі інциденту у спільноті «Чорна мітка».

Leave a Comment