Важливо Новини

Названо розмір відрахувань із зарплати на накопичувальні пенсії

Протягом кількох років в Україні можуть запровадити додаткові накопичувальні пенсії, працюючих громадян зобов’яжуть віддавати частину зарплатні на спеціальний рахунок, яким розпоряджатимуться фонди.

За словами екс-міністра соціальної політики Андрія Реви, розмір відрахування на накопичувальну пенсію може скласти 4%, пише OBOZREVATEL.

Якщо фондам-розпорядникам вийде погасити інфляцію та компенсувати витрати на адміністрування, то по досягненню пенсійного віку, українці отримають ті ж додаткові 4% до основної пенсії від Пенсійного фонду. Наприклад, якщо громадянин із середньою зарплатою у 12 тисяч гривень відраховував 4% на другу пенсію протягом 20 років, то після досягнення пенсійного віку у наступні 20 років (з 60 до 80 років) він отримуватиме додаткові 400 гривень.

У листопаді Кабмін почав розробку законопроекту про впровадження в Україні професійної накопичувальної системи, що дозволяє формувати доплати до пенсій.  Обсяг коштів, одержуваних за допомогою такої системи, складе близько 3 мільярдів гривень, зазначив прем’єр Шмигаль. У Верховній Раді вважають, що запуск накопичувальних пенсій не є перспективою 1-2 років.

Якщо в Україні не проведуть реформу пенсійної системи, то через 10-15 років уряд чекають проблеми з виплатою пенсій.

Leave a Comment