Новини

Людське волосся, вугор і не тільки. Якою була нетипова контрабанда до Польщі з України

Українці в 2020 році потішили польських митників новими трендами контрабанди.
Як повідомляє Yavp.pl, минулого року “хітом” були перевезення величезних сум грошей без декларування. Однак найцікавіше крилося не в готівці. До Польщі намагалися ввезти незаконно все, на чому тільки можна було заробити.

Так, у січні 2020 року, 40-річний українець намагався приховано провезти через кордон в автобусі…150 кг вугра європейського у коробках з 50-ма пластиковими ємностями, які знаходилися у відсіку для перевезення багажу. Вартість 1 кг цього виду прохідної риби на ринку складає орієнтовно 2,5 тисяч євро.

У лютому польські прикордонники під час огляду поїздів з України в Перемишлі виявили в клітці живого африканського папугу Жако. Його без дозвільних документів перевозила 26-річна українка. Також у лютому 2020 року “погорів” на кордоні українець, який намагався ввезти в Польщу понад 80 живих раків. Вони знаходилися в ємності з водою, яка була запакована як звичайна посилка.
https://www.yavp.pl/uk/novini/dvoie-ukraintsiv-pohorily-na-polskoukrainskomu-kordoni-cherez-vyno-ta-raky-17125.html

У березні минулого року, підприємливий українець намагався скористатися початком епідемії й провезти через кордон до Польщі понад 10,6 тисяч одноразових медичних масок. Тоді їхня загальна вартість оцінювалася в майже 356 тисяч гривень.
Контрабанда медичних масок до Польщі

Контрабанда медичних масок до Польщі
Липень. Час відпусток та подорожей. Можливо, саме тому громадянин України намагався провезти потайки до Польщі  3 590 штук сувенірних магнітів вартістю понад 22 тис злотих до Польщі. Але заробити на них так і не вдалося.
Контрабанда сувенірних магнітів

Контрабанда сувенірних магнітів
Одну з найбільш нетипових контрабанд виявили у вересні 2020 року. Тоді в Медиці в мікроавтобусі, який їхав до Польщі, знайшли…5 кг людського волосся різної довжини (від 40 до 70 см) та кольору. Його ринкова вартість оцінювалася в понад 22 тисячі злотих. Контрабандистом виявився 22-річний українець.

Ще один небуденний випадок контрабанди був зафіксований у жовтні минулого року також у пункті пропуску в Медиці. 32-річний українець, один з водіїв рейсового автобусу, намагався потайки провезти до Польщі понад 5,6 тисяч…свердл до стоматологічних бормашин. Їх вилучили, а порушника покарали чималим штрафом.

Leave a Comment