Новини

Твіттер “забанив” Трампа: соцмережа заблокувала офіційний акаунт президента США

Трамп намагався відповісти через офіційний президентський акаунт, де звинуватив Твіттер в цензурі і заявив, що давно цього чекав. Утім, його теж негайно заблокували.

Уперше в історії соціальна мережа назавжди забанила чинного президента. Зробила це, за власним твердженням, аби запобігти можливому насильству, тому що за останні тижні помітно побільшало закликів до силового захоплення влади, а після штурму Капітолію до них ставляться набагато серйозніше.

Як повідомляється в сюжеті ТСН.19:30, через Твіттер Дональда Трампа фондові біржі неодноразово лихоманило.

На блокування політика соцмережа навряд чи наважилася б ще на початку січня, але три дні тому, за півгодини до початку засідання Конгресу, який затверджував Джо Байдена новообраним президентом Сполучених Штатів, Трамп звернувся до багатотисячного натовпу:

“Тож звідси ми підемо Пенсильванією авеню до Капітолію. Ми спробуємо нагадати нашим республіканцям – слабким, бо сильні не потребують нашої допомоги – про гідність і відчайдушність, яка їм потрібна, аби повернути собі країну”.

Після цього підбурений президентом натовп оточив Капітолій, а найвідчайдушніші прорвалися всередину. Загинуло п’ятеро і серед них – поліцейський, який намагався до останнього охороняти споруду.

“Тисячі людей на сходах Капітолію. Вони ламають вікна, двері, пробиваються всередину. Всі ці фотографії… Навіть деякі поліцейські, які робили селфі з цими людьми всередині. Все це треба ретельно розслідувати. Відповідальні за це мають бути покарані. Цього ніколи не повинно повторитися. Президент Сполучених Штатів підбурював натовп і це завдало страшного удару нашій репутації в цілому світі”, – заявив Джо Байден, новообраний президент США.

Leave a Comment