Волинь Інтерв’ю Новини

“Діти – це наше майбутнє”- пастор Віктор Мельничук про благодійність родини Джулінських під час Різдва

Різдво – одне з найбільших і найурочистіших християнських свят.

Біблійна історія оповідає нам наступне: Діва Марія разом з Йосипом, з яким вона була заручена, прийшли в юдейське місто Вифлеєм для участі в державному переписі. Оскільки місця їм не знайшлося ні в готелях, ні в домівках вифлеємців, вони вирішили заночувати в печері, куди пастухи зазвичай заганяли в негоду худобу. Там і народився Ісус Христос. Немовля поклали в ясла (годівницю для худоби). Саме тоді пастухам, які вночі стерегли стадо, з’явився ангел зі звісткою про появу на світ Спасителя світу, і вони першими поклонилися маленькому Ісусові. Також на поклоніння Богонемовляті прийшли волхви (східні мудреці), яких до Вифлеємської печери привела чудесна зірка.

Як відомо, у п’ятницю, 25 грудня, Різдво Христове за Григоріанським календарем відзначають Католицька церква, протестантські церкви, а також більшість помісних православних церков. Для християн західного обряду Різдво – найголовніше релігійне свято. За значенням – це родинна подія.
За цей місяць віряни намагаються більше часу присвячувати молитвам і відвідуванню церкви, спілкуванню з родиною, особливо з дітьми.

Сьогодні ми поговоримо про допомогу особливим дітям, про те, як вони живуть та чого потребують з пастором церкви «Милосердя» Віктором Мельничуком та керівником  благодійного фонду « Тавіта», аби дізнатися про ставлення до особливих діток, святкування Різдва Христового, культуру благодійності в Луцьку та інші цікаві факти.

На Волині існує чудовий приклад результативної співпраці  доброчинності та бізнес-сектору задля вирішення соціально значущих проблем — благодійний фонд «Тавіта».

 

Благодійний фонд «Тавіта», що опікується дітками, має чудове приміщення, де дітки мають можливість отримати повноцінне харчування та духовне повчання.

27 грудня, у стінах благодійного фонду «Тавіта» відбулося урочисте святкування до дня Різдва Христового.

До слова, чимало діток та молоді, якими опікується благодійний фонд «Тавіта», на чолі з пастором церкви «Милосердя» Мельничуком Віктором та Леонідом Джулинським взяли участь у доброчинному заході.

Розкажіть, чому саме 25 грудня церква «Милосердя» та благодійний фонд «Тавіта» відзначає Різдво Христове?

«Справа в тому, що історично достовірна дата народження Христа невідома. У Святому Письмі не вказані ні день, ні рік, коли саме народився Ісус. Запис у Хронографі 354 р. має такий вигляд: «При цих консулах Господь Ісус Христос народився у 8-й день до січневих календ у п’ятницю 15-й місяця. Тож не зовсім коректно визначати Різдво як «католицьке» чи «православне». Свято одне для усіх християнських церков, різні лише дати», – зазначив пастор Віктор Мельничук.До слова, у стінах благодійного фонду функціонують також різноманітні гуртки та уроки. Насамперед, активна діяльність у фонді багатогранна: вихованці вивчають Біблію, уроки етики, повчання, які спрямовані на збагачення духовного виховання. Окрім цього, дітки вчаться співати, та виконувати різноманітні пісні.


Варто зазначити, що під час святкової події, школярі, які щодня відвідують благодійний фонд «Тавіта» брали активну участь у Різдвяному святкуванні,  виконуючи різноманітні Християнські пісні та молитовні слова. Тим паче, кожна родина мала гарну можливість потішитися, як їхня дитина бере участь у святкових концертах, служіннях, тощо.

До слова, благодійний фонд «Тавіта» також підтримує дружні стосунки з батьками, які виховують дітей аутистів та дітей з синдромом Дауна. Тим паче, вони радо завітали на святкування народження Ісуса Христа на гостини, беручи посильну участь.

«Як правило, ми працюємо з дітками, адже вони – це майбутнє. Прикро, коли трапляються випадки, коли намагаються усіляко вплинути негативно на дітей, адже вони – наша нація, отож, потребують відповідне виховання».

Чи відбулися певні зміни у благодійному фонді у зв’язку з пандемією коронавірусу?
Відколи розпочався карантин, благодійний фонд тимчасово припинив надання харчів для дітей. Таким чином, ми вирішили зробити паузу, відповідно до вказівок уряду. Проте, у час карантину, ми неодноразово проводили благодійні акції, за кошти меценатів надаючи продуктові пакунки дітям.

Згодом, коли відбулося послаблення карантину, благодійний фонд «Тавіта» відновив свою діяльність. Варто зазначити, що усі у нашому благодійному фонді дотримуються відповідних карантинних норм. Зокрема, нині замість традиційного посуду, використовуємо одноразовий пластик, намагаємось завжди нагадувати дітям  про миття рук та оброблення рук антисептиком. Столи після кожного прийому їжі протираємо відповідними антисептичними засобами, а між дітьми існує відповідна територіальна  дистанція. Звісно, під час карантину, діти потребують харчування, таким чином благодійний фонд не перестає функціонувати і на період карантину. Безумовно, ми зацікавлені у тому, аби дітки не мали різноманітні захворювання та інфікування. Варто зазначити, що при Божому захисті, ми за увесь час ми не мали жодного хворого на коронавірус.

Варто зазначити, що благодійний фонд намагається допомогти потребуючим діткам не фінансово, а матеріально. Вихованці, які відвідують фонд «Тавіта» завжди отримують повноцінне харчування та духовну підтримку від працівників фонду.

Благодійний фонд « Тавіта» створений 20 років тому. Отож, впродовж цих років пастор Віктор Мельничук та родина Джулінських підтримує чимало сімей, шляхом служіння у стінах фонду.

Леонід Володимирович Джулінський зробив великий внесок у розвиток благодійного фонду. Згодом, передав благодійну справу своєму синові – Леоніду, який активно виступає послідовником у залученні добрих справ.

 «Леонід Леонідович Джулинський  чутливо та щиро цікавиться потребами діток. Тим паче, усіляко намагається допомогти усім діткам, та бере участь у подібних заходах.

Пригадую, коли ми  вперше виконували ремонтні роботи у приміщенні, то син пана Леоніда, спільно з колегами власноруч допомагав у створенні благодійного фонду.  Ми усі щиро вдячні за доброчинні вчинки та допомозі нашим діткам! », – розповіла працівниця благодійного фонду «Тавіта».

Благодійний фонд « Тавіта» створений 20 років тому. Впродовж цих років пастор Віктор Семенович Мельничук та родина Джулінських підтримує чимало сімей, шляхом служіння у стінах фонду. Також вони забезпечують діток повноцінним харчуванням та духовною підтримкою.

Варто зазначити що, 25 грудня,  у стінах благодійного фонду «Тавіта», відбулися урочисті богослужіння. Згодом, за  традицією пастор Віктор Мельничук звернувся  з різдвяним посланням до всіх вірян міста.

«Зичу усім істиного Різдва, незалежно від того, хто і коли його святкує – нехай воно торкнеться кожної душі і наповнить її Христовим Світлом та Миром.

Бажаю, щоб Різдвяні свята пройшли у атмосфері спокою, миру, і Благодаті. Зичу, аби у серцях багатьох лучан разом зі згадкою про Різдво Ісуса Христа народилася надія на кращий прийдешній рік. Тим, хто хворіє – одужати, тим, хто лікує – Божого захисту», – » – побажав пастор церкви «Милосердя».

 

 

Leave a Comment