Новини

В українському підручнику «Захист Вітчизни» для 10 класу виявили фото військових РФ

ЗМІ опублікували сторінку підручника «Захист Вітчизни» для 10-го класу закладів загальної середньої освіти (авт. І.М. Герасимів, К.О. Пашко, М.М. Фука, Ю.П. Щирба), виданого у 2018 році. 

Цей підручник пройшов конкурсний відбір. За підсумками вибору закладами освіти підручник надрукований накладом 157 944 примірники у 2018 році за Міністра освіти і науки України Гриневич Л.М. та керівника Інституту модернізації змісту освіти Спіріна О. М.

На ілюстрації до статті про Збройні Сили України в підручнику зображені військовослужбовці – в екіпіровці та зі зброєю, що, за твердженням одного з анонімних телеграм-каналів, виробляють у РФ.

За роз’ясненням зі вказаного питання МОН звернулося до колективу авторів підручника. Їхня позиція наступна:

«Підручник «Захист Вітчизни. 10 клас» авторський колектив створював у 2017 році під час становлення й розвитку ЗСУ. До 10 грудня 2020 року жодних зауважень до світлини, розміщеної на сторінці 114 (ілюстрація 24.9), не надходило. Зазначена світлина використана, щоб проілюструвати зразки сучасного армійського екіпірування (літня маскувальна форма, шолом балістичний, окуляри-маска захисна, бронежилет тощо).

Екіпірування тільки починало масово надходити до ЗСУ, зокрема, і за допомогою волонтерів. Розглядувана світлина не містить жодних розпізнавальних знаків жодної армії світу. Тому автори вважали за доцільне використати цю світлину, щоб продемонструвати напрями розвитку екіпірування бійців ЗСУ».

Міністерство освіти і науки України вважає, що ситуація потребує детального аналізу та експертизи.

«Діти не повинні страждати через помилки дорослих. А тим, хто нівелював пріоритети якості підручників, має бути хоч трохи соромно. Наше завдання сьогодні – комплексно розв’язати накопичені проблеми та забезпечити школярів підручниками якісного та цікавого змісту», – напередодні зазначив з цього приводу очільник МОН Сергій Шкарлет.

Leave a Comment