Волинь Новини

Які симптоми найдовше зберігаються після коронавірусу

Фахівці вирішили простежити, які симптоми зберігаються не менше 30-45 днів у людей, які перенесли COVID-19 вдома.

У новому дослідженні вчені зібрали дані про людей, які проходили тестування на коронавірус з приводу простудних симптомів в Університетському госпіталі Женеви в період з березня по травень 2020 року.

Які саме симптоми найдовше тривають

Позитивним тест на коронавірус був у 18% з більш ніж 30 тисяч обстежених. У дослідження були включені 669 осіб в середньому у віці 42 років з позитивними результатами тесту.

У проміжку між 30 і 45 днями хвороби не менш ніж у 32% зберігався хоча б один постковідний симптом. Найбільш характерними тривалими симптомами були втома, задишка, втрата нюху і смаку: від кожного з них страждали близько 10% людей.

На кашель, який на початку хвороби був у 40% пацієнтів, до кінця періоду спостереження скаржилися менше 5% учасників. Подібну динаміку продемонстрували розлади травлення (з 10% до 1%) і головний біль (з 30% до 3%). Підвищення температури після місяця спостереження не було ні у кого з учасників.

Чому виникають довготривалі симптоми після коронавірусу

Зараз немає точної інформації, чому з’являється “тривалий ковід”, методи його лікування практично не розроблені. Можливі причини

Хронічний перебіг інфекції (тобто, вірус залишається активним в організмі).

Ускладнення COVID-19 (що залишилися після інфекції, зміни в легенях).

Наслідки реанімації при COVID-19 (постреанімаційні симптоми). Однак ця теорія не підходить для пояснення поганого самопочуття амбулаторних пацієнтів.

Запалення, яке збереглося після інфекції.

Leave a Comment